MojAndroid

Najväčší americký internetový obchod Amazon v utorok 20.3 prekonal prvýkrát v trhovej kapitalizácii Alphabet (materskú firmu spoločnosti Google) a stal sa druhou najhodnotnejšou verejne obchodovanou firmou v Spojených štátoch. Na prvom mieste ostáva spoločnosť Apple. Akcie Amazonu stúpli o 2,69 percenta na 1586,51 dolárov za akciu, trhová kapitalizácia firmy tak dosiahla 768 miliárd dolárov. Akcie Alphabetu naopak klesli o 0,39 percenta na 1095,8 dolárov a trhová hodnota firmy predstavovala 762 miliárd dolárov. Apple je stále najhodnotnejšou verejne obchodovanou firmou na svete s trhovou kapitalizáciou 884 miliárd dolárov.

Za posledný rok do pondelka akcie Amazonu stúpli o 81 percent. Už vo februári Amazon zosadil z pozície tretej najväčšej firmy podľa trhovej kapitalizácie v USA softvérovú firmu Microsoft. Rast akcií podporilo prudké zvýšenie tržieb, pretože stále viac nákupov sa uskutočňuje cez internet, a presun počítačových operácií podnikov k technológii cloudu, ktorá poskytuje firmám softvér a dáta zo vzdialených serverov a databáz. V tejto oblasti má popredné postavenie na trhu dcérska spoločnosť Amazon Web Services. Amazon taktiež dominuje trhu s inteligentnými reproduktormi vďaka svojmu produktu Amazon Echo vybaveného hlasovým asistentom Alexa.

22.3.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+