MojAndroid

V našich končinách možno nie sú inteligentné reproduktory až také rozšírené, no Amazon Echo či Google Home sú v Amerike dosť populárne. Aktuálne prináša správy o predajoch agentúra Consumer Intelligence Research Partners. Tá robila výskum v priebehu celého septembra 2017. Vyplýva z nich hneď niekoľko zaujímavých faktov. Najväčšie predaje zaznamenáva Amazon, ktorýv tomto období predal 20 miliónov zariadení Echo. Významne tak prekonal Google, ktorý pedal “len” 7 miliónov kusov svojho produktu Google Home (79 dolárov). Agentúra však ponúka aj vysvetlenie.

Amazon priniesol svojho inteligentného asistenta vo forme reproduktora skôr ako Google. V povedomí ľudí sa tak zakorenil trochu hlbšie a Amazon Echo (79,99 dolárov) je automaticky prvou voľbou. Je tu od júna 2015, kým Google prišiel na trh s novinkou až v novembri 2016. Rozdiel takmer rok a pol zároveň poskytol Amazonu preistor vylepšiť, čo sa v prvej generácii nepodarilo a tiež priniesť ďalšie zariadenia. Prišiel s Amazon Echo Dot (29,99 dolárov), ktorý bol zároveň najúspešnejším smart reproduktorom od Amazonu a je tu aj s Amazon Echo Show (149,99 dolárov), čo je zatiaľ najdrahšie zariadenie od Amazonu.

Prečo sa Amazon tak veľmi snaží dostať sa do domácností so smart reproduktorom? Faktom je, že keď už si zákazník kúpi smart reproduktor od Amazonu, má potom už väčšiu šancu dokúpiť si aj ďalšie služby od Amazonu, ktoré s tým súvisia. Napríklad sa prihlási k odberu Amazon Prime. A to všetko znamená budovanie väčišho ekosystému od Amazonu – a teda viac peňazí pre Amazon. Google má tiež veľmi dobre premyslený ekosystém svojich produktov, preto musí Amazon poriadne pridať. Spomínaný náskok mu však príjemne hrá do karát.

Google ale nezaháľa. Okrem Home má aj Home Mini (29 dolárov) a dokonca ponúka aj Home Max (399 dolárov), ktorý nemá v rámci Amazonu konkurenciu. Home Max ponúka tie isté smart funkcie, ako Google Home, avšak s prémiovým audio zážitkom.

Na trh sa však blíži aj tretí hráč, a tým je Apple. Začiatkom roka 2018 ohlásil príchod svojho asistenta s názvom HomePod a má byť práve konkurenciou pre Home Max kvôli skvelým audio vlastnostiam. Jeho cena bude okolo 350 dolárov.

Zdroj: androidauthority.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+