MojAndroid

Výroba nie je jediným pracovným sektorom, kde ľudia kvôli automatizácii alebo robotom prichádzajú o prácu. Trend ukazuje, že v budúcnosti budú aj kamenné predajne obchodov bez predajcov. V našich končinách už viac než rok testuje obchodný reťazec Tesco nakupovanie pomocou skeneru, respektíve aplikácie. A český predajca Alza pôsobiaci aj na našom trhu len nedávno otvoril v Prahe pri stanici metra Flora predajňu bez predavačov so samoobslužnými boxmi. Internetový obchod Amazon otvorí v pondelok po roku testovania verejnosti svoj obchod budúcnosti Amazon Go.

Náš tip
Amazon predáva trikrát viac inteligentných reproduktorv ako Google. Zatiaľ

Problémy pri testovaní obchodu

Už koncom roka 2016 otvoril Amazon testovaciu prevádzku obchodu budúcnosti bez pokladnice a dlhých radov. Stačil vám len Amazon účet, kompatibilný smartfón a aplikácia Amazon Go. Zamestnanci Amazonu nakoniec testovali obchod dlhšie než sa predpokladalo. Podľa zdrojov sa však objavilo niekoľko problémov. Prvým problémom bola správna identifikácia osôb rovnakého telesného typu, pretože Amazon nepoužíva identifikáciu osôb podľa tváre. Druhým problémom bolo nakupovanie s deťmi. Deti okamžite spôsobili zmätok presúvaním tovaru na nesprávne miesta. Pre verejnosť mal byť obchod otvorený už začiatkom roka 2017, nakoniec je oficiálne sprístupnený od včera, 22. januára 2018.

Nakupovanie už nemôže byť jednoduchšie

Ako Amazon Go funguje? Po vstupe do predajne iba oskenujete QR kód z mobilnej aplikácie a všetko ostatné zabezpečí algoritmus Just Walk Out Technology. V predajni sú senzory, ktoré automaticky zaregistrujú, keď si vložíte vybraný výrobok do tašky. V policiach sú umiestnené snímače hmotnosti, ktoré pomáhajú určiť, čo presne si zákazníci odniesli. Ak sa rozhodnete niečo vrátiť do police, tak to bez problémov senzory zaregistrujú a vymažú z vášho nákupného košíka. Krátko po opustení obchodu vám príde na váš Amazon účet potvrdenie o platbe. Obchod s rozlohou 167 metrov štvorcových sa nachádza v kancelárskej budove Amazonu. Či sa podobné obchody od Amazonu objavia aj v Európe, zatiaľ nie je známe.

Zdroj: AndroidCommunity

23.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+