MojAndroid

Spoločnosť Amazon s ich tabletmi Fire prekvapivo stále držia pomerne veľký segment trhu s Android tabletmi. Nie je to však kvôli žiadnym mimoriadne inovatívnym návrhom alebo funkciám. Amazon vydáva lacné a dostupné tablety, pričom aktuálna verzia zväčša vyzerá takmer presne ako tá predchádzajúca. To je prípad aj nového Fire HD 8, ktorý je takmer kópiou starého HD 8, len s hands-free Alexa podporou.

Jediný rozdiel medzi staršou a novou verziou Fire tabletu

Nová verzia Fire tabletu od Amazonu disponuje displejom s rozlíšením 1280×800, poháňa ho 1.3 GHz procesor, ktorému kontruje iba 1,5 GB RAM. Avšak, nie je potreba tona pamäte, pretože na tablete stále beží Fire OS, ktorý je založený na Android Lollipop.

Je ťažké nájsť akýkoľvek rozdiel medzi staršou a novou verziou Fire tabletu. Javí sa, že jediným zlepšením je naozaj podpora Alexa hands-free. To znamená, že môžete na tablet zakričať z vedľajšej miestnosti, čo chcete, aby Amazon Alexa “vykonala”. Fire HD 8 sa bude dodávať vo viacerých farebných variantoch, a to v čiernej, žltej, modrej a červenej farbe. Cena bude 79.99 dolárov za verziu so 16 GB úložného priestoru a 109.99 dolárov za verziu s 32 GB úložného priestoru. Obe verzie sa začnú predávať 4. októbra.

Amazon informoval, že nová generácia Fire HD 8 sa bude dodávať s aktualizovanou verziou Fire OS, ktorý bude bežať na Android Nougat.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+