MojAndroid

Spoločnosť Amazon nie je vo svete mobilných zariadení žiadnym nováčikom. Už v minulosti sme videli niekoľko veľmi zaujímavých tabletov od Amazonu, ktoré ponúkali softvér prispôsobený masívnej konzumácií multimédií. To sa nezmenilo ani teraz a najnovšie tablety Amazon fire ponúkajú špeciálnu nadstavbu nad klasickým Androidom, vďaka ktorej vyhovejú najmä tým užívateľom, ktorí chcú na svojom tablete čítať knihy a pozerať filmy či seriály.

Najdostupnejším predstaveným zariadením je Amazon fire. Ide o jednoduchý tablet, ktorý stojí iba 50 USD. Ponúka 7″ IPS displej s rozlíšením 1024 x 600 pixelov. Poháňaný je 1,3 GHz procesorom MediaTek a 1 GB RAM. Nájdeme tu aj 2 MP fotoaparát na zadnej strane a VGA kameru vpredu. Tablet disponuje vnútornou pamäťou s kapacitou 8 GB, no nájdeme tu aj slot na microSD karty.

fire-and-fire-kids

Tablet je tak ideálnou vstupenkou pre začiatočníkov, resp. pre deti, ktorým by ste sa báli kúpiť drahšie zariadenie. Amazon dokonca ponúka možnosť kúpiť 6 takýchto tabletov za 250 USD, vďaka čomu máte jeden tablet zadarmo. Ak plánujete obdarovať viac členov vašej rodiny, práve táto ponuka môže byť pre vás ideálnym riešením. Pre najmenších je tu ešte aj špeciálna verzia fire Kids Edition. V zásade ide o klasický model fire s odolným obalom a dvojročnou zárukou výmeny za nový kus bez ohľadu na to, čo vaše dieťa s tabletom spravilo.

Okrem toho ale predstavil Amazon aj výkonnejšie zariadenia. Konkrétne ide o modely fire HD8 a fire HD10. Tie ponúkajú 8-palcový, resp. 10,1-palcový displej s podobnými špecifikáciami. Oba displeje disponujú rozlíšením 1280 x 800 a svietivosťou 400 nitov. Okrem toho sú ešte pokryté odolným sklom Gorilla Glass pre zvýšenie ochrany. Samotné tablety ponúkajú 4-jadrový procesor MediaTek s taktom 1,5 GHz a 1 GB RAM. Zadný fotoaparát má rozlíšenie 5 MP a vpredu nájdeme HD kameru. Batéria na týchto zariadeniach by sa zasa mala postarať o výdrž na úrovni 8 hodín. Menší tablet ponúkne 8 GB vnútornej pamäte a väčší model bude mať k dispozícii dvojnásobok, no aj tu nájdeme v oboch prípadoch možnosť rozšíriť pamäť prostredníctvom microSD karty. 8-palcový model sa bude predávať za 150 USD a 10-palcový tablet za 230 USD, čo sú veľmi slušné cenovky.

fire-hd8-hd10

Všetky tablety budú vybavené novým Fire OS 5.0 Bellini, ktorý ponúka niekoľko zmien oproti svojim predchodcom. Užívateľské prostredie prešlo zmenami a teraz je orientované na to, aby v ňom bolo jednoduchšie nájsť konkrétne veci. Zaujímavosťou nového softvéru je aj špeciálna funkcia, ktorá vám automaticky stiahne do tabletu nové časti seriálov podľa vašich záľub a preferencií bez toho, aby ste vy museli čokoľvek spraviť. Keď dostanete chuť pozrieť si nejaký seriál, jednoducho ho nájdete uložený vo vašom tablete a nemusíte robiť nič iné. Celkovo tak ide o veľmi zaujímavé zariadenia, ktoré síce neponúkajú najlepšie špecifikácie, no mnohým užívateľom budú určite vyhovovať.

Zdroj: Amazon via Android Authority

18.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+