MojAndroid

Spoločnosť Amazon prináša nové zariadenie do produktovej rodiny Echo. Ide o Amazon Echo Look, ktorý pôvodne v konceptoch unikol ako verzia bezpečnostnej kamery. Teraz je k dispozícii plnohodnotný produkt a kameru využíva iným spôsobom. Na základe algoritmov vyvinutých s módnymi špecialistami hodnotí vaše aktuálne oblečenie. Ide o profesionálny pohľad na váš aktuálny outfit.

Zariadenie je dodávané so zabudovaným LED svetlom, mikrofónom a tiež stojanom. K dispozícii je tiež možnosť upevnenia na stenu. Prepojenie s mobilnou aplikáciou následne poskytne možnosť hodnotiť viacero outfitov a porovnávať ich.

Náš tip
Amazon plánuje vrátiť 70 miliónov USD rodičom, ktorých deti utrácali na in-app nákupoch

Čosi podobné ponúka v súčasnosti aplikácia Amazon pre iOS. V tejto aplikácii sa nachádza funkcia “Outfit Compare,” ktorá porovná dva outfity a vyberie ten, ktorý sa jej pozdáva viac. Amazon Echo Look na druhej strane poskytuje percentuálne hodnotenie vášho aktuálneho oblečenia na základe algoritmov a názorov od módnych špecialistov.

Rovnako ako v prípade reproduktora Echo máte k dispozícii funkcie Amazon Alexa. Môžete tak požiadať o predpoveď počasia, správy či dopravnú situáciu. Výrobca sľubuje, že nové funkcie Alexa bude rovnako pridávať aj do produktu Echo Look. Amazon Echo Look bude prostredníctvom vašich fotografií vytvárať akúsi knihu vašich outfitov a hľadať čo najlepšie kúsky, ktoré by sa hodili vášmu štýlu.

Náš tip
Asistent Alexa bude už aj v inteligentných spotrebičoch od Whirlpool | CES 2017

Alternatívnou možnosťou využitia v budúcnosti môže byť tiež fitness program. Na základe každodenných outfitov by mohol prístroj pozorovať postup chudnutia alebo v opačnom prípade vás upozorniť na pribratie. Potenciálnou funkciou je tiež pôvodne známa bezpečnostná kamera. Vo vašej neprítomnosti by Echo Look mohol snímať priestor vašej izby a v prípade mimoriadnych situácií vás včas varovať.

Novinka s názvom Amazon Echo Look je k dispozícii zatiaľ len na pozvánku. Odhadovaná cena produktu je približne 200 dolárov. Zainteresovaní zákazníci si môžu produkt objednať na oficiálnej stránke výrobcu.

Zdroj: theverge

27.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+