MojAndroid

Na internete môžeme nájsť niekoľko alternatív ku Google Play. Obľúbené aplikácie pre Android si tak môžete stiahnuť napríklad aj cez GetJar, SlideMe alebo Amazon Appstore. Práve posledný zmieňovaný obchod s aplikáciami je žiaľ určený len pre americký trh a majitelia Android telefónov v Európe ho tak nemôžu používať. Podľa najnovších špekulácií však Amazon možno plánuje rozšírenie jeho funkčnosti aj na starý kontinent. Zdroj blízky spoločnosti Amazon to potvrdil pre zahraničný portál AllThingsD. Zatiaľ nebol stanovený žiadny konkrétny dátum spustenia služby, no predpokladá sa, že by to mohlo byť už toto leto.

Amazon chce rozšíriť svoju používateľskú základňu o ďalších zákazníkov v Európe. Nasvedčujú tomu klesajúce čísla predajnosti tabletu Kindle Fire, ktorý je spoločnosťou predávaný len v USA – prechod na Európsky trh sa tak javí ako ďalší logický krok, pre zvýšenie profitu Amazonu. Spoločnosť by tak získala ďalších zákazníkov nie len pre svoj tablet Kindle Fire, ale aj pre ďalší multimediálny obsah, ktorý ponúka. Len pre zaujímavosť, Amazon v 4Q 2011 predal viac ako 4,8 milióna tabletov Kindle Fire, no už len 750 000 v 1Q tohto roka.

Zdroj: phonearena, talkandroid

12.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+