MojAndroid

Amazon sa snaží presadiť svoj obchod s aplikáciami za každú cenu. Amazon App Store aj doteraz ponúkal zaujímavú funkciu, keď každý deň sprístupnil jednu platenú aplikáciu úplne zadarmo. Časté sú aj veľké výpredaje aplikácií a teraz sa spoločnosť zamerala na samotných vývojárov, ktorým pomocou novej funkcie pomôže pri testovaní aplikácií.

Live testovanie aplikácií je nová služba, vďaka ktorej sa budú môcť vývojári uistiť, že ich aplikácia je plne funkčná ešte pred tým, ako ju sprístupnia verejnosti. Vývojári budú môcť aplikáciu ešte pred jej zverejnením sprístupniť niekoľkým vybraným testerom, ktorí k nej budú mať prístup nie iba zo svojich tabletov Kindle Fire a smartfónu Fire Phone, ale aj z ostatných zariadení s Androidom. Testeri dostanú mail s inštrukciami ako aplikáciu stiahnuť a následne budú mať prístup k aplikácii a všetkým jej funkciám. Počas testovania môžu poskytnúť vývojárovi spätnú väzbu a ten bude môcť opraviť chyby a napraviť prípadné nedostatky ešte pred zverejnením samotnej aplikácie.

Amazon-Kindle-Fire-HD

Zatiaľ nie je úplne zrejmé, ako funguje toto poskytovanie feedbacku. Podobnú možnosť majú aj vývojári v obchode Play, no tí miesto konkrétnych mailových adries testerov môžu sprístupniť aplikáciu ešte pred jej uverejnením pomocou skupiny na sociálnej sieti Google+, v ktorej je zdieľanie postrehov a názorov veľmi jednoduché a správy od všetkých užívateľov sa ukladajú na jedno miesto. Zatiaľ ide iba o prvý pokus Amazonu priniesť tieto možnosti aj pre vývojárov aplikácií vo svojom obchode, a preto môžeme očakávať zlepšenia, ktoré prídu časom.

Zdroj: Amazon via Android Community

15.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+