MojAndroid

Bezkontaktné platby pomocou inteligentného príslušenstva, najmä mobilom, hodinkami a prsteňom, sú medzi slovenskými zákazníkmi veľmi obľúbené. Dostupných je množstvo platobných metód, zvyčajne závislých od značky zariadenia, druhu platobnej karty a banky, ktorá konkrétny typ platby podporuje.

Mohlo by vás zaujímať:

K známym službám pribudla Zepp Pay

Najznámejšie služby sú Google Pay a Apple Pay, menej rozšírené sú Garmin Pay, Fitbit Pay, Xiaomi Pay či SwatchPAY!. Nedávno do zoznamu pribudla možnosť Zepp Pay. Z názvu sa hneď nedá uhádnuť, ktorá značka tento spôsob využíva, no tí skúsenejší vedia, že ide o platobnú metódu určenú pre inteligentné hodinky Amazfit.

Po 365.bank sa na Slovensku pridala k Zepp Pay aj mBank. Pritom len nedávno priniesla svojim zákazníkom možnosť platiť bezkontaktne prsteňom. Hodinky Amazfit môžu klienti mBank prepojiť až s ôsmimi bankovými kartami Mastercard naraz a pohodlne realizovať bezkontaktné platby bez hľadania telefónu alebo peňaženky.

Amazfit Zepp Pay
Amazfit Zepp Pay | Zdroj: Zepp Pay

Ak budete mať na hodinkách aktivované bezkontaktné platby, musíte aspoň jedenkrát za 24 hodín či po nasadení hodiniek na ruku zadávať číselný kód.

Nepodporuje vaša banka Zepp Pay? Skúste Curve

Pokiaľ vlastníte hodinky Amazfit s NFC technológiou, podporou platieb cez Zepp Pay a máte účet v banke, ktorá tento spôsob neumožňuje, riešením je založiť si Curve účet. Ide o digitálnu peňaženku so sprievodnou debetnou kartou Mastercard. Do Curve účtu si pridáte hocijakú platobnú kartu (aj Visa) a aplikácia vám vygeneruje digitálnu Mastercard, ktorou budete bežne platiť a môžete si ju pridať do služieb tretích strán, aj do Zepp Pay. Fyzická Curve karta vám bude doručená na vami zadanú adresu.

Náš tip
Používate túto službu? Čoskoro ju Google zruší

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+