MojAndroid

Huami nám už nie je tak celkom neznáma čínska spoločnosť. Na domácom čínskom trhu sa jej darí veľmi dobre. S hodinkami od Huami sme sa mohli stretnúť napríklad v prípade nám známejšej spoločnosti Xiaomi, pre ktorú už pár modelov vyrobila. Teraz predstavila svoj nový model s názvom Amazfit Verge. Okrem nepretržitého merania tepu ponúknu hodinky aj NFC či GPS.

Štandardné parametre

Okrúhly displej má priemer 1,3 palca. Telo hodiniek je vyrobené z kvalitného plastu a silikónový remienok je možné vymeniť. Hmotnosť hodiniek je príjemných 46 gramov. Rozlíšenie displeja činí 360 x 360 pixelov a je chránený krycím sklíčkom Gorilla Glass 3. generácie. Nechýba ani pripojenie WiFi a bluetooth vo verzii 4.0. Hodinky síce disponujú certifikáciou IP68, čo im zaručuje vodeodolnosť do hĺbky 1,5 metra po dobu 30 minút, no plávanie s nimi výrobca neodporúča.

Presný a úsporný senzor merania tepu

Hnacím motorom je dvojjadrový procesor, ktorý pracuje na frekvencii 1,2 GHz. Pomáha mu 512 MB RAM a veľkosť vnútorného úložiska je 4 GB. Najväčším lákadlom je však nepretržité meranie tepu. Huami prichádza s optickým senzorom, ktorý dosahuje presnosť až 98 percent, pričom jeho spotreba je znížená až o 80 percent. Hodinky dokážu zistiť každú tepovú abnormalitu a používateľa o nej informovať.

Lákavá cena

Huami hovorí o výdrži na úrovni 5 dní v prípade normálneho používania. Cena hodiniek je v prepočte približne 100 € a predávať sa začínajú dnes, 17. septembra. Či a kedy sa dostanú aj na slovenský trh však nevieme. Z Číny ich však objednať problém určite nebude.

Náš tip
Privítajte Snapdragon Wear 3100 – nový procesor pre smart hodinky
17.9.2018
Zdroj: gizmochina.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+