MojAndroid

Hodinky Amazfit značky Huami, za ktorou stojí čínska spoločnosť Xiaomi, sú populárne aj na našom trhu. Každý ich majiteľ vie, že pre ich prepojenie s Android smartfónom je už roky nutná rovnomenná mobilná aplikácia. Tá sa teraz podľa portálu GizmoChina v obchode Google Play premenovala na Zepp.

Chýba plnohodnotná slovenská lokalizácia

Vydavateľ aplikácie nechal v jej názve pre istotu dočasné spojenie formerly Amazfit, ktoré v zátvorke odkazuje na pôvodný názov. K plnohodnotnému premenovaniu dôjde 25.augusta. A prečo práve Zepp? Je to označenie športového príslušenstva a senzorov pre futbal, tenis alebo golf, ktoré značka Huami pod logom Amazfit predáva. Aplikácia síce po spustení komunikuje slovenský, ale rozhranie je preložené do slovenčiny len z časti. Po registrácii cez emailovú adresu si najprv vyplníte profil s údajmi ako sú pohlavie, vek, výška, hmotnosť a cieľ, ktorý chcete dosiahnuť.

Následne sa dostanete do hlavného menu, ktoré v pekných farebných prstencoch zobrazuje prejdené kroky, spálené kalórie a hodiny spánku. Grafy ďalších funkcií ako tep srdca, ktoré merajú senzory smart hodiniek, sa zobrazujú pod prstencami. Samozrejmosťou sú športové režimy ako beh alebo cyklistika, ktoré ale vyžadujú prístup k polohe zariadenia. Nechýba ani vyhľadávanie stratených smart hodiniek alebo pripomienky naplánovaných udalostí. Na ploche si môžete zobraziť widget s vybranými štatistikami.

Široký výber smart hodiniek Amazfit

Aplikácia je kompatibilná so širokou škálou smart hodiniek s logom Amazfit. Napríklad s absolútnou novinkou Amazfit Ares, ktorá má extrémne odolné telo a dvojtýždňovú výdrž. Ak máte radšej štvorcový dizajn po vzore Apple Watch, tak vás možno zaujmú Amazfit Bip S. V ponuke je aj model Amazfit T-Rex, ktorý dizajnom odkazuje na legendárne hodinky Casio G-shock. Na slovenskom trhu sa stali obľúbenými smart hodinkami aj Amazfit GTR. Najviac futuristickým modelom so zahnutým displejom budú ale Amazfit X, ktoré by sa mali na trhu objaviť ešte tento rok.

Zepp(formerly Amazfit)
Zepp(formerly Amazfit)
Developer: Huami Inc.
Price: Free
  • Zepp(formerly Amazfit) Screenshot
  • Zepp(formerly Amazfit) Screenshot
  • Zepp(formerly Amazfit) Screenshot
  • Zepp(formerly Amazfit) Screenshot
  • Zepp(formerly Amazfit) Screenshot
  • Zepp(formerly Amazfit) Screenshot
Náš tip
Google Pixel 4a 5G a 5: Unikli špecifikácie ďalších smartfónov od Googlu
25.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+