MojAndroid

Spoločnosť Amazfit uviedla na trh okrem vlajkových smart hodiniek Amazfit GTR 4 ešte dva ďalšie modely. Amazfit GTS 4 a GTS 4 Mini ponúkajú napriek nižšej cene rovnako zaujímavé funkcie.

Amazfit GTS 4

Hodinky GTS 4 majú 1,75-palcový displej s rozlíšením 390 × 450 pixelov. Rovnako ako model GTR 4 má funkciu Always-On. Telo má hrúbku len 9,9 milimetra a hmotnosť 27 gramov bez remienka. Je vyrobené z hliníka a bude sa ponúkať v čiernej, hnedej a ružovo-zlatej povrchovej úprave. Hodinky si na zápästie pripnete buď silikónovým, alebo nylonovým remienkom.

Amazfit GTS 4 | Zdroj: Amazfit

Hodinky využívajú nový optický senzor BioTracker 4.0 PPG, ktorý je schopný nazbierať až o 33% viac dát ako predchádzajúca verzia. Veľkého pokroku sa dočkalo aj meranie srdcového tepu, saturácia kyslíka v krvi alebo úrovne stresu. Tieto hodnoty je možné zistiť už počas 45 sekúnd, a to jediným dotykom.

Plavcov poteší vodeodolnosť 5 ATM. Ďalších športovcov až 154 športových režimov. Batéria vydrží jeden týždeň na jedno nabitie. Konektivitu zabezpečí Bluetooth 5.0 a Wi-Fi. Pri zázname trasy poslúži dvojpásmové GPS. Systémom je najnovší Zepp OS 2.0. Cena hodiniek začína na sume 199,99 eur. Na Slovensku a v Českej republike sa v predaji objavia v druhej polovici septembra.

 

Amazfit GTS 4 Mini

Na prednej strane tela majú GTS 4 Mini štvorcový 1,65-palcový AMOLED displej s rozlíšením 336 × 384 pixelov. Telo má rozmery  41,8 × 36,7 × 9,1 milimetrov a hmotnosť 31,2 gramu s remienkom. Oproti drahšiemu modelu GTS ponúkajú dvojnásobnú výdrž, ktorá dosahuje až 15 dní pri bežnom používaní. Pri používaní GPS je výdrž 21 hodín, takže vám hodinky vydržia zaznamenávať trasu aj pri celodennej turistike.

Amazfit GTS 4 Mini | Zdroj: Amazfit

GPS čip má podobný dizajn antény, ako majú aj drahšie modely GTR 4 a GTS 4. Na rozdiel od nich však ide o jednopásmové GPS. Hodinkám nechýba odolnosť voči vode 5 ATM, takže sú vhodné aj pre povrchové plávanie. Pre športovcov ponúkajú viac ako 120 športových režimov, ako aj celodňové meranie tepu, stresu, okysličenia krvi a analýzu spánku. Pri zdravotných funkciách využívajú starší optický senzor tepu BioTracker 3.0.

Hodinky Amazfit GTS 4 Mini začínajú na cene 99,99 eur a do predaja sa dostanú koncom septembra.

 

 

9.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+