MojAndroid

Spoločnosť Amazfit tesne pred začínajúcim veľtrhom IFA 2022 v Berlíne predstavila novú generáciu svojich smart hodiniek série GTR. Hodinky Amazfit GTR 4 budú podľa portálu GizmoChina lákať na dvojtýždňovú výdrž a dvojpásmovú GPS.

Kvalitný displej a dvojtýždňová výdrž

Predná strana tela hodiniek patrí pomerne veľkému a okrúhlemu 1,43-palcovému AMOLED displeju. Ten má tradične výborné pozorovacie uhly, podanie farieb a vysokú svietivosť. Napriek plnohodnotnému AMOLED displeju vydržia hodinky na jedno nabitie až 14 dní pri bežnom používaní, čo je podstatne viac než v prípade konkurencie, ako sú napríklad hodinky Samsung Galaxy Watch5.

Hodinky za to vďačia optimalizovanému proprietárnemu systému, ktorého nevýhodou je však minimálny počet aplikácií, ktoré si môžete nainštalovať. Aj tak však hodinky ponúknu až 10 športových režimov, pokročilé fitness funkcie a ďalšie funkcie prostredníctvom aplikácie Zepp.  K dispozícii je aj pokročilý bežecký režim Track-Run, nový režim Golf Swing (pre golfových nadšencov) a kompatibilita s Adidas Running.

Dvojpásmová GPS a možnosť navigácie po neskoršej aktualizácii

Amazfit tiež plánuje začleniť podporu pre populárnu fitness aplikáciu Strava prostredníctvom neskoršej aktualizácie. Hodinky prichádzajú s novým optickým snímačom BioTracker 4.0 PPG, ktorý by mal priniesť oveľa presnejšie merania, než predchádzajúce generácie hodiniek. Hlavným lákadlom je však dvojpásmová GPS, vďaka ktorej sa bude možné napojiť na päť satelitných systémov a dva súčasne, čím bude určovanie vašej polohy presnejšie.

Amazfit GTR 4 | Zdroj: GizmoChina.com

Čoskoro bude tiež možné importovať parametre trasy z aplikácie Zepp do hodiniek a nechať sa navigovať po tejto trase v reálnom čase. Podporovaný je aj hlasový asistent Alexa od Amazonu. Hodinky budú k dispozícii s remienkami vo farbách čierna, šedá a vo farbe hnedej kože. Európska cenovka je stanovená na 199,99 eur. Predpredaj v eurozóne sa začal už 2. septembra, pričom všeobecná dostupnosť je naplánovaná na 12. septembra.

Náš tip
Odborníci objavili aplikácie, ktoré napadajú súbory pomocou AWS

 

3.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+