MojAndroid

Podvodníci si jednoducho nedajú pokoj. Zdatnejší používatelia internetu väčšinu podvodov odhalia okamžite, no stále je tu množstvo ľudí, ktorí majú tendenciu im naletieť. Najnovší pokus o podvod využíva dobré meno e-shopu Alza.sk.

Obsahom tohto podvodu je ponuka, ktorá sa neodmieta. Podvodníci ľuďom pod zámienkou, že ide o overený obchod ponúkajú značkové televízory len za 1,95 eura, informuje Alza svojich zákazníkov na Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy, ktoré by ste nemali prehliadnuť:

✅  Sociálne siete sú rajom pre podvodníkov. Zarobili im viac ako 700 miliónov dolárov
✅  Aktuálne: UPC varuje pred nebezpečným podvodom
✅  Podvody na Bazoši a cez Whatsapp: Ako sa nenechať oklamať?

Obeť v domnienke, že ide o skvelú ponuku, klikne na priložený link, kde je vyzvaná na vyplnenie citlivých osobných údajov. Môžu to byť napríklad aj čísla platobných kariet a podobne. V tomto kroku by malo každému dôjsť, že ide o podvod. E-shopy totiž takto nefungujú a tieto údaje od vás len tak nechcú. Zvýšte preto opatrnosť.

Alza o podvode informuje aj na svojom webe, a to priamo na domovskej stránke. V aplikácii sa nám toto upozornenie nezobrazuje.

Náš tip
mBank varuje: Pozor na nový typ podvodu, môžete prísť o svoje peniaze
8.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+