MojAndroid

Alza nám dnes v bratislavskom showroome ukázala novú expozíciu s inteligentnými spotrebičmi. Nadizajnovaná inteligentná kuchyňa ponúka napríklad umývačku riadu, indukčnú varnú dosku, digestor, chladničku či kávovar. Obzrieť si tu ale budete môcť aj inteligentnú práčku a sušičku prádla. Ide o zariadenia značiek Siemens a Bosch, ktoré je možné ovládať prostredníctvom jednotnej aplikácie HomeConnect.

Chladnička, ktorá vám ukáže, keď sa míňajú vajíčka či kávovar, ktorý spraví kávu cez aplikáciu

Vystavené produkty patria k tomu najlepšiemu, čo v inteligentnej domácnosti nájdete. Indukčná varná doska vám dovolí cez aplikáciu meniť intenzitu vyhrievania jednotlivých polí. V spolupráci s inteligentným digestorom je následne automaticky prispôsobené odsávanie v jednotlivých zónach. Tieto dve zariadenia pritom komunikujú priamo medzi sebou – ostatné ovládate iba vy prostredníctvom aplikácie.

Práčka a sušička vám budú posielať upozornenia o tom, keď skončí prací či sušiaci cyklus a vy viete, čo vás doma čaká, resp. koľko času zostáva do konca. Zaujímavá je inteligentná chladnička. Na diaľku môžete nastavovať teplotu chladenia aj mrazenia, no vyšší model má aj špeciálne kamery. Tie spravia fotku vždy tesne pred tým, ako sa zavrú dvere a vy k nej máte ihneď prístup. Priamo v obchode tak môžete skontrolovať, aké potraviny vám chýbajú.

Najviac inteligentných funkcií ponúka inteligentný kávovar. Ten vám umožní prostredníctvom aplikácie zvoliť viaceré parametre vašej kávy – druh (espresso, capuccino,…), množstvo vody, teplota vody, intenzita kávy a pod. Výsledkom je káva presne podľa vašich predstáv. V tomto prípade však aplikácia toho ponúka oveľa viac – nájdete tu receptúry na kávy, ktoré bez aplikácie nepripravíte. Napríklad kávovar dokáže pripraviť americano, no iba keď jeho prípravu zvolíte v aplikácii. Tá sa tak nestáva iba doplnkom pre diaľkové ovládanie, ale rozšírením samotnej funkcionality spotrebiča.

Verzia: 4.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Smart Kitchen je víziou budúcnosti

Samozrejme, ešte bude trvať nejaký čas, kým sa tieto produkty dostanú do väčšieho množstva domácností. Ak ale máte záujem a dostatok financií, zakúpiť si ich môžete už teraz.

„Vďaka technológii Home Connect je možné prostredníctvom diaľkového monitoringu skontrolovať a zmeniť nastavenie každého spotrebiča, ktorý je do systému zapojený. Do chladničky sa dokonca možno pozrieť kdekoľvek a pripraviť si presné plány varenia, napríklad aj za použitia mobilnej aplikácie s receptami. Chladnička je totiž vybavená dvoma vysokovýkonnými kamerami, ktoré spravia fotografiu zakaždým, keď sa spotrebič zavrie. Prepojenie práčky, sušičky či umývačky zas poslúži aj na vyhľadanie toho najefektívnejšieho programu na jednotlivé typy bielizne alebo riadu,“ popisuje možnosti smart spotrebičov country manažérka Alza.sk Andrea Slaná.

13.11.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+