MojAndroid

Je pochopiteľné, že vojna proti terorizmu v 21. storočí vyzerá inak ako v minulosti. Tak, ako sa menia naše prostriedky na boj proti teroristom, sa ale mení aj spôsob šírenia teroristickej propagandy a nenávisti. Dokazujú to aj posledné informácie, ktoré naznačujú, že skupina ISIS pripravila vlastnú Android aplikáciu s názvom Alrawi určenú na distribúciu správ, šírenie osvety a dokonca aj organizáciu teroristických útokov.

Náš tip
Skupina Anonymous vyhlásila vlnu masívnych kyber-útokov voči Islamskému štátu

Aplikácia by podľa všetkého mala byť distribuovaná vo forme APK súboru s názvom Alrawi.apk. Ak na takúto aplikáciu niekde narazíte, určite si ju nesťahujte a ak je to možné, upovedomte správcu stránky či siete, kde ste aplikáciu našli. Už prednedávnom sa objavili informácie o tom, že lídri na poli internetovej komunikácie bojujú proti teroristickej organizácii ISIS a snažia sa odhaliť všetky účty, ktoré sú so skupinou spojené. Táto aplikácia ale nepodlieha žiadnej veľkej spoločnosti a keďže nie je šírená prostredníctvom obchodu Play, nie je možné ju nadobro odstrániť z internetu.

Treba ale brať na vedomie, že nie je úplne isté, či je táto aplikácia skutočne výtvorom teroristov a či je jej primárnou úlohou šíriť propagandu či pomôcť teroristom lepšie komunikovať. Je celkom reálne, že ide o lákadlo zo strany bezpečnsotných zložiek, ktoré má presvedčiť teroristov, aby aplikácii odovzdali svoje osobné údaje. Je tiež možné, že ide o falošnú stopu zo strany teroristov, ktorí sem chcú zverejňovať nesprávne informácie, aby zmiatli bezpečnostné zložky. Skutočnosť tak môže byť aj úplne iná, no je isté, že nič dobré táto aplikácia neprináša a jej šírenie medzi bežnými ľuďmi by malo byť zastavené. Na druhej strane, pri troche šťastia sa podarí vypátrať tvorcov tejto aplikácie a výrazne tak sťažiť postup teroristickej organizácii.

Zdroj: phandroid

18.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+