MojAndroid

Spoločnosť Alpine Electronics (Europe) GmbH, Inc. predstavila nový audio/video systém iLX-702D. Obsahuje 7-palcový dotykový displej s vysokým rozlíšením. Zároveň, je to prvý systém od Alpine, ktorý ponúka podporu oboch platforiem Apple CarPlay aj Android Auto.

„Apple CarPlay a Android Auto sú populárne funkcie, ktoré teraz prinášame našim zákazníkom,“ povedal Ingmar Heck, manažér marketingu a distribúcie, Aftermarket Business Unit spoločnosti Alpine Electronics (Europe) GmbH a dodal: „ILX-702D je perfektná jednotka pre spotrebiteľov, ktorí denne používajú svoje telefóny a nechcú prísť o hlavné funkcie telefónu vo vozidle.“

Optimalizované pripojenie k Androidu aj iOS

ILX-702D je digitálna multimediálna stanica s funkciou digitálneho rádia DAB+ so 7-palcovým dotykovým displejom s rozlíšením WVGA a je optimalizovaná pre káblové pripojenie cez iPhone alebo OS Android.

ILX-702D pracuje bez problémov s Androidom Auto a mapami Google. Systém Android Auto bol navrhnutý s ohľadom na bezpečnosť. S väčšími dotykovými tlačidlami, zjednodušeným rozhraním a hlasovými príkazmi, ktoré sú ľahko použiteľné tak, aby sa minimalizovalo rozptyľovanie, takže vodiči môžu zostať sústredení na cestu. Systém Android Auto je ľahko dostupný prostredníctvom dotykového displeja alebo tlačidla “Voice”. Počas používania Android Auto či Apple CarPlay sa hudba, hlasové pokyny navigácie, správy a telefónne hovory prehrávajú cez reproduktory vozidla.

ILX-702D spolupracuje aj s Apple CarPlay, čím je umožnené aj používateľom iPhone používať službu CarPlay na vykonávanie hovorov, prístup k textovým správam, prehrávanie hudby a získavanie trasy. To je pritom zoptimalizované tak, aby bol šofér sústredený na cestu. Funkcia CarPlay sa ovláda cez dotykovú obrazovku iLX-702D alebo prostredníctvom hlasového ovládania Siri pomocou tlačidla “Voice” na zariadení. Funkcia CarPlay je kompatibilná so zariadeniami iPhone 5 a novšími.

Keď šoférujete, Mapy pomôžu nájsť cestu k cieľu pomocou tradičných smerov a nových, ľahko čitateľných vizuálov. Keď sa priblížite k odbočke, pohľad sa zväčší, aby vám ukázal presne smer, kam treba ísť. Veľké značky a šípky vás povedú správnym smerom a dajú vám vedieť, ako dlho to bude trvať, kým sa dostanete do cieľa. Nové tlačidlá na navigačnej obrazovke vám pomôžu rýchlo nájsť najbližšie miesta a odhadnúť, koľko času obchádzka pridá k vašej ceste. Ak stlačíte tlačidlo navigácie na svojom iLX-702D, ihneď sa spustí navigácia v Apple CarPlay bez toho, aby ste prešli mnohými položkami menu.

Aplikácia Apple CarPlay aj Android Auto majú prístup k navigačnej anténe Alpine pre najvyššiu presnosť polohovania (GPS a Glonass kompatibilita).

Zábava a informácie

Model iLX-702D je vybavený digitálnym tunerom DAB+, rovnako ako aj tradičným rádiovým príjmom AM/FM. Prispôsobené ladenie zvuku pre iLX-702D je k dispozícii prostredníctvom bezplatnej aplikácie Alpine TuneIt® alebo rozšírených funkcií zvukového nastavenia.

Zariadenie iLX-702D je vybavené vstupom HDMI pre videá zo zariadení s podporou HDMI (kábel HDMI sa predáva samostatne) a port USB na pripojenie pamäťových zariadení USB na prehrávanie súborov audio a video (MPEG4). Vstavaný modul Bluetooth umožňuje bezdrôtové ovládanie smartfónu s podporou Bluetooth a bezdrôtového prenosu zvuku.

Cena a dostupnosť

Odporúčaná maloobchodná cena systému Alpine iLX-702D je 749 eur, pričom v slovenských obchodoch sa začne predávať už čoskoro.

Zdroj: Tlačová správa

11.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+