MojAndroid

Zatiaľčo iné spoločnosti ako LG niesu úplne spokojné s príjmami v treťom štvrťroku, materská spoločnosť Googlu Alphabet môže oslavovať.

Náš tip
Zmena domény vyhľadávača Google už nezmení jazyk zobrazovaných výsledkov

Alphabet mal v treťom štvrťroku obrat 27,8 miliárd dolárov, čo znamená nárast o 24 percent oproti rovnakému obdobiu pred rokom, kedy to bolo 22,45 miliárd dolárov. Prevádzkový zisk vzrástol dokonca o 28 % na 7,8 miliárd dolárov, čistý následne o 33 % na 6,7 miliardy dolárov. Hlavný podiel na tom má spoločnosť Google, ktorá pod Alphabet spadá. Tá mala obrat 27,5 miliárd dolárov a prevádzkový zisk 8,6 miliárd dolárov. Zvyšné spoločnosti holdingu Alphabet zarobili 300 miliónov a skončili v strate 812 miliónov dolárov.

CFO Alphabetu Ruth Porat k tomu povedala:

Mali sme úžasný štvrťrok s príjmami o 24 % vyššími od minulého roka, čo odzrkadľuje silu Google a ďalších našich projektov. Je to výsledok dlhoročnej investície do fantastických ľudí, produktov a partnerstiev.

Celých 24 miliárd pochádza z reklamy, zhruba 20 miliárd na weboch Googlu a 4 miliardy na partnerských weboch. Cena preklikov síce medziročne klesla o 18 %, ale ich počet vzrástol o neuveriteľných 47 %. Mimo reklamy Google utŕžil len 3 miliardy. Jedná sa hlavne o priame platby za služby a produkty. Úspechom je aj to, že nové Pixely od Googlu si objednalo v treťom štvrťroku 2x viac ľudí ako minuloročné modely v rovnakom období.

zdroj: XDA

31.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+