MojAndroid

V auguste otriasla celým svetom novinka o tom, že svetoznámy internetový gigant Google prechádza obrovskou reštrukturalizáciou a mení sa na Alphabet. Po úvodnom obrovskom prekvapení sa situácia ustálila po tom, čo si ľudia uvedomili, že sa toho až tak veľa nezmenilo a Google naďalej ostáva tým, čím bol doteraz. Všetky vedľajšie aktivity ale teraz zastrešuje materská spoločnosť Alphabet, do ktorej Google v podstate patrí. Dôkazom toho, že v spoločnosti sa toho veľa nezmenilo a že predstavitelia majú stále zmysel pre humor, je kúpa novej domény abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com.

Pri vzniku spoločnosti Alphabet boli informácie o tejto firme presunuté na doménu abc.xyz, ktorá mala symbolizovať celú abecedu. Táto stránka zostáva aj naďalej aktívna a doména pozostávajúca z písmen celej abecedy je úplne prázdna a v súčasnosti vás ani nepresmeruje na abc.xyz. Alphabet iba uvádza, že abc.xyz vyzerá ako nekompletná doména, a tak sa teraz museli ubezpečiť, že sú dôslední a kúpili celú abecedu. Aj Google bol známy podobnými žartíkmi a je skvelé vidieť, že toto posolstvo sa nestratilo ani v materskej spoločnosti Alphabet.

Zdroj: ReCode via phandroid

9.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+