MojAndroid

Objedávanie tovaru z čínskej platformy AliExpress bude od novembra rýchlejšie a lacnejšie. Predajca plánuje v Poľsku otvoriť prvé logistické centrum určené pre strednú a východnú Európu, informoval portál Denník N.

AliExpress chce otvorenie stihnúť ešte pred 11. novembrom

Logistické centrum s rozlohou 10-tisíc metrov štvorcových bude lacným tovarom zásobovať aj Slovensko, Česko, Rakúsko či Nemecko. Bude sa nachádzať v poľskom meste Lodž, pričom objednávky budú v rámci Poľska doručené už do troch dní a v najväčších poľských mestách dokonca už na druhý deň.

Čínsky gigant nový sklad plánuje otvoriť ešte pred 11. novembrom, teda pred najväčším nákupným sviatok v Číne známym pod menom Singles Day.

Prečo sa objednávanie z európskych skladov viac oplatí?

Tovar objednaný z európskeho skladu nie len že dorazí rýchlejšie (keďže nemusí cestovať cez pol sveta), ale bude taktiež oslobodený od dodatočných poplatkov.

Za všetok tovar v hodnote menej ako 150 eur, ktorý je doručovaný z krajín mimo Európskej únie, od 1. júla zaplatíte DPH vo výške 20 % z celkovej sumy objednávky. Za tovar drahší ako 150 eur zaplatíte okrem DPH aj clo. V prípade doručenia prostredníctvom Slovenskej pošty zaplatíte navyše aj poplatok za uskladnenie objednávky počas colného konania. Ten sa môže vyšplhať až na sumu 9 eur.

Náš tip
Kauza nekončí. Google aj Apple opäť žalujú Epic Games, ktorý stojí za hrou Fortnitne

14.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+