MojAndroid

Keď koncom 70. rokov minulého storočia začal režisér Ridley Scott natáčať sci-fi film Alien, tak asi netušil, aký kult vytvorí. Film sa ešte behom minulého storočia dočkal troch oficiálnych pokračovaní, vrátane výborných Aliens z roku 1986 od režiséra Jamesa Camerona. Dočkali sme sa aj spojenia dvoch svetov – votrelcov a predátorov vo filmovej sérii Alien vs Predator na motívy komiksu a hry, ktorá ale nepatrí do oficiálneho Alien univerza. V posledných rokoch nám Ridley Scott ukázal aj vznik votrelca a ľudstva v Prometheus, respektíve Alien: Covenant. Nečudo, že sa tieto úspešné filmy stali inšpiráciou pre veľa počítačových hier. Najnovšia s názvom Alien: Blackout prichádza na mobilné zariadenia.

Nečakajte akčnú hru, ale skôr taktický simulátor

Hrdinom hry je Amanda Ripley, ktorá bola hlavnou postavou už v úspešnej PC hre Alien: Isolation. Ak vám je meno povedomé, tak správne tušíte, že ide o dcéru Ellen Ripley z pôvodného filmu. Dej sa odohráva medzi prvým a druhým filmom, keď sa s Amandou ocitnete na vesmírnej stanici spoločnosti Weyland-Yutani. Tá je zamorená známymi nebezpečnými predátormi. Na rozdiel od hry Alien: Isolation sa nejedná o 3D fps strieľačku. Hra je síce 3D, ale je snímaná z pohľadu bezpečnostných kamier stanice. Amandu a jej skupinu sa snažíte navigovať pomocou holografickej mapy, monitorovacích kamier a motion trackeru(sledovač pohybu). Cieľom je im pomôcť vyhnúť sa votrelcom. Hra má strašidelnú atmosféru a 7 levelov. Cena Alien: Blackout je 5,49 Eur.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: 5,49 €
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: 5,49 €
26.1.2019
Zdroj: Phandroid

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+