MojAndroid

Internetový gigant Alibaba má za sebou najrušnejší deň v roku. V sobotu, 11.11. sa v Číne oslavoval tzv. Single’s Day, akýsi protipól sv. Valentína. V deň, keď sú v dátume samé jednotky, má každý slobodný človek obdariť samého seba darčekom, čo Alibaba už niekoľko rokov využíva v prospech jednej z najväčších e-commerce kampaní na svete. Single’s Day je už niekoľko rokov dňom s najväčšími predajmi internetového e-shopu a inak to nebolo ani tento rok, keď bol súčasný rekord z minulého roku prekonaný o 40 %.

Náš tip
Oslávte 11.11. s novým portálom AndroidMania.sk a fantastickými zľavami!

Spoločnosť dosiahla za jediný deň tržby na úrovni 25,3 miliardy USD, čo je asi 21,72 miliardy EUR. Vlaňajší rekord bol tak výrazne prekonaný, keď v roku 2016 zaznamenala spoločnosť predaje na úrovni 17,8 miliardy USD (15,3 miliardy EUR). Už po trinástich hodinách bolo jasné, že rekord bude prekonaný – tak krátko totiž stačilo tento rok na dosiahnutie vlaňajšej celkovej bilancie. Len pre porovnanie, dva veľké nákupné sviatky v USA – Black Friday a Cyber Monday, vlani znamenali celkové tržby 12,8 miliardy USD, a to v rámci všetkých predajcov.

Ako obyčajne, aj teraz väčšina kupujúcich siahla po zľavách na elektroniku, oblečenie, ale aj potraviny. Okrem internetových obchodov boli zľavy aj v kamenných predajniach. Napríklad Alibaba vybavila takmer 100 000 svojich nákupných centier Tmall funkciou rozpoznávania tváre pre urýchlenie platieb. Jack Ma, zakladateľ portálu Alibaba, pri príležitosti spustenia výpredaja 11.11. organizoval obrovskú party, kde sa objavili aj také celebrity, ako napr. Nicole Kidman, Pharrell Williams, Jessie J či Maria Sharapova. Celá oslava bola pritom vysielaná vo video službe Alibaba a aj troch čínskych TV staniciach.

Zdroj: The Verge

13.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+