MojAndroid

Asi väčšina ľudí, ktorí aspoň občas nakupujú na čínskych internetových obchodoch, zaznamenala 11.11. výrazne zľavy porovnateľne s populárnym nákupným sviatkom Black Friday. Predvčerajšok bol Dňom Slobodných. Pôvodne študentský sviatok, ktorý oproti Valentínu oslavoval slobodný stav, sa v posledných rokoch stal pre internetové obchody 24-hodinovým dňom mohutných zliav. A najväčší čínsky obchod Alibaba vďaka nemu včera dosiahol nový rekord. Behom 24 hodín zarobil skoro 31 miliárd dolárov. Z pohľadu rýchlosti medziročného rastu tržieb ale zaznamenal pokles.

Vďaka objednávkam z celého sveta predal internetový gigant Alibaba v nedeľu tovar v prepočte za 30,7 miliardy dolárov (27,06 miliardy Eur). Za prvé dve minúty predala spoločnosť tovar za 1,44 miliardy dolárov, za prvú hodinu zhruba za 10 miliárd dolárov a za deväť hodín za 18 miliárd dolárov. V treťom prípade to znamenalo medziročný rast tržieb približne o 3 miliardy dolárov. Analytici očakávali výraznejší rast tržieb, pričom zaznamenaný rast na úrovni 27 % bol najslabší za 10-ročnú históriu obchodnej akcie. V minulom roku sa pritom tržby medziročne zvýšili o 39 %. Samotná spoločnosť Alibaba v dôsledku obchodného konfliktu medzi USA a Čínou začiatkom novembra zhoršila odhad celoročných tržieb.

13.11.2018
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+