MojAndroid

Spoločnosť Alcatel predstavila nový headset s virtuálnou realitou. Alcatel Vision však nie je iba klasický doplnok pre smartfón, ale plnohodnotné zariadenie s vlastnou výpočtovou silou. Aby toho nebolo málo, headset nie je potrebné pripájať k počítaču ani žiadnemu inému externému zdroju napájania. Ide tak o zariadenie, na ktoré sme celý čas čakali – mobilné, kompaktné a aj pomerne výkonné.

Alcatel Vision 1

Headset ponúka vojicu 3,8″ AMOLED displejov, 8-jadrový procesor, 3 GB RAM, 32 GB vnútornej pamäte, Bluetooth, LTE, Wi-Fi a 3000 mAh batériu. V porovnaní s aktuálnymi TOP smartfónmi tak ide iba o priemerne výkonné zariadenie. Ak si ale uvedomíme, že headset bude slúžiť iba na prácu s multimediálnym obsahom, nemusí napríklad prekážať ani kapacita RAM, ktorá je už na dnešné pomery iba priemerná. Samozrejme, najdôležitejšia bude realizácia a spracovanie, ktoré takto na diaľku posúdiť nedokážeme.

V každom prípade ale ide o zaujímavé zariadenie, ktoré sme očakávali možno aj od iného výrobcu. O bezdrôtovom headsete od spoločností Samsung či Google sa špekuluje už dlhšie, no teraz sa v tomto smere presadil menší výrobca Android zariadení. Headset navyše ponúka 120° zorné pole, čo je dokonca viac ako pri zariadeniach Oculus Rift či HTC Vive. Novinka bude dodávaná s unikátnym a špeciálne optimalizovaným obsahom od spoločností Jaunt VR, Magic Interactive Entertainment a Fraunhofer. Zatiaľ ale nemáme k dispozícii informácie o cene, no headset by mal byť dostupný koncom roka v Číne a začiatkom budúceho roku aj v ďalších častiach sveta.

Za pozvanie na konferenciu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Lenovo a Samsung.

Zdroj: Alcatel via Pocketnow, Mashable

2.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+