MojAndroid

Alcatel OneTouch na veľtrhu CES v Las Vegas predstavil svoje vlastné inteligentné hodinky, jednoducho pomenované ako Watch (teda hodinky). Tieto prichádzajú v štýlovom okrúhlom dizajne, pričom kompatibilné budú so smartfónmi s operačným systémom Android aj iOS. Alcatel OneTouch Watch sa budú predávať aj na slovenskom a českom trhu, a to už v priebehu jari za 99 eur, resp. za 2790 Kč. Na trh sa dostanú v niekoľkých variantoch – v bielej určenej predovšetkým pre ženy, športovej červenej,  elegantne kovovo bielej farbe a chromovanej šedej.

ALCATEL ONETOUCH WATCH

Hodinky sa od tých klasických po dizajnovej stránke veľmi nelíšia. Samozrejme, analógový ciferník nahradil 1,22 palcový okrúhly displej, ktorý nezobrazuje iba aktuálny čas, ale aj notifikácie, prichádzajúce správy a ďalšie dôležité informácie priamo z vášho smartfónu. Hodinky sú vybavené aj senzormi pre monitorovanie športových aktivít, a teda nechýba merač srdcového pulzu, akcelerometer, gyroskop, výškomer a elektronický kompas. Pomocou nich môžete merať spánkový cyklus, zabehnutú vzdialenosť, či spálené kalórie. Priamo na hodinkách je možné sledovať dosiahnuté úspechy. Aby sme všetko uviedli na správnu mieru, OS Android Wear tu nenájdete.

Hodinkám od Alcatel OneTouch nechýba ani vibračné upozornenie pri vzdialení smartfónu z dosahu, ovládanie multimédií, či diaľková spúšť fotoaparátu. Z hodiniek si môžete tiež nechať prezvoniť na svoj smartfón, a tak ho rýchlo nájsť v prípade, že ste ho niekde založili a neviete kam.  Watch sú kompatibilné so smartfónmi Alcatel OneTouch rady Hero, Idol a POP, ako aj so všetkými ostatnými zariadeniami s Androidom 4.3 a vyšším alebo iOS 7 a vyšším. Batéria s kapacitou 210 mAh má zabezpečiť výdrž na úrovni až piatich dní. Šikovným doplnkom je potom USB konektor pre nabíjanie zabudovaný priamo do remienka hodiniek, takže odpadá nutnosť nosiť so sebou nabíjací adaptér.

WATCH 3

Zdroj: tlačová správa

6.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+