MojAndroid

Alcatel OneTouch začal na Slovensku s predajom svojich nových inteligentných hodiniek GO Watch. Tie sa vyznačujú najmä svojou robustnou konštrukciou odolnou voči nárazom, vode a prachu (IP67), pričom vedia merať aj srdcový tep, kroky, fyzický výkon, ako aj zobraziť aktuálne emócie používateľa. Kompatibilné sú ako s Androidom, tak aj s operačným systémom iOS. Na slovenskom a českom trhu sa predávajú za 99,90 eura, prípadne za 2790 Kč.

Spárovanie hodniek je možné s Androidom od verzie 4.3 alebo konkurenčným iOS 7 a vyšším. Informovať vás môžu napríklad o prichádzajúcich SMS, e-mailoch, hovoroch, správach zo sociálnych sietí, alebo vás môžu navigovať priamo z aplikácie Google Mapy. Prijatú správu si môžete prečítať priamo na displeji hodieniek a bez toho aby ste sa pozreli na svoj mobil, sa dozviete aj to, kto vám volá, prípadne môžete stlmiť zvonenie alebo odmietnuť hovor. Hodinky vás upozornia aj na aktuálnu predpoveď počasia. Ak má pršať, ráno vás na to upozornia.

Go Watch_Packshot_Black Dark Red_Front-Left

S Go Watch môžete ovládať fotoaparát smartfónu alebo prehrávač hudby, a to na vzdialenosť 10 metrov. Nechýbajú ani fitness funkcie – merač srdcového tepu, krokomer, stopky pre bežcov alebo ukazovateľ spálených kalórií. Cez noc dokážu analyzovať dĺžku a kvalitu spánku. Všetky namerané hodnoty môžete potom prehľadne sledovať v mobilnej aplikácií alebo v cloude OneTouch Move, ktorý slúži ako osobný športový denník. Nastavíte si vlastný denný cieľ a hodinky vás bude motivovať k jeho splneniu. Merať môžete aj vlastné emócie. Stačí podržať tlačidlo Go pod displejom a spustíte tzv.  barometer emócií. Zobrazí sa emocionálny stav kombinujúci výstupy z gyroskopu, senzoru srdcového tepu a akcelerometra.

Vzhľad Go Watch môžete prispôsobiť podľa vlastných predstáv zásluhou vymeniteľnej prednej masky a tiež ľahko odnímateľnému remienku. Stačí vymeniť farbu za druhú a behom minúty zladíte vzhľad hodiniek s vašim outfitom. Hodinky majú vďaka 225 mAh batérii vydržať na jedno nabitie dva až päť dní. Nabíjanie sa realizuje prostredníctvom bežného USB kábla.

alcatelonetouch

15.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+