MojAndroid

Najnovšie informácie zarazili. Aplikácia s názvom “Weather Forecast – World Weather Accurate Radar”, ktorá sa donedávna nachádzala aj v Obchode Play obsahovala malware. Najhoršie na tom je, že spoločnosť Alcatel túto aplikáciu integrovala rovno do svojho systému na niektoré telefóny.

Veľká spoločnosť so škandálom na krku

Aplikácia na počasie, ktorú stiahlo cez 10 miliónov ľudí obsahovala malware, ktorý odosielal údaje ako IMEI číslo telefónu, e-mailové adresy či vašu presnú geografickú polohu na servery čínskeho TLC. Áno, na servery spoločnosti, ktorá stojí za veľkými značkami ako Alcatel, BlackBerry či Palm. Aplikácia bola predinštalovaná v samotnom systéme na modeloch Alcatel Pixi 4 a Alcatel A3 Max. Bola taktiež údajne schopná vytvárať transakcie, ktoré sa týkali predplatného za “prémiové telefónne číslo” a keby tieto pokusy aplikácie od TLC neboli blokované, bolo by možné, že zákazníci by dokopy svojmu poskytovateľovi mobilných služieb zaplatili až 1,5 miliónov amerických dolárov.

Aplikácia bola našťastie z týchto telefónov úplne odstránená, tak ako aj zo samotného Obchodu Play. Je toto príkladný dôvod, prečo sa vláda Spojených štátov obáva čínskej elektroniky?

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Pozor na Android malvér, ktorý vám dokáže cez PayPal ukradnúť aj 1000 Eur
Náš tip
Pozor na tieto aplikácie v obchode Google Play, obsahujú malware
Náš tip
Aplikácia z obchodu Play v Čechách kradla peniaze z bankových účtov
12.1.2019
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+