MojAndroid

Pôvodne francúzska značka Alcatel sa po prevzatí čínskou spoločnosťou TCL snaží zaujať zákazníkov dobrým pomerom slušnej výbavy k nízkej cene. A tak ako iní výrobcovia aj Alcatel vybavuje svoje smartfóny vlastnými aplikáciami. Tie môže aktualizovať priamo cez obchod Google Play, čím odpadá nutnosť čakať na aktualizáciu celého systému. A práve aktualizácia predinštalovanej aplikácie Galéria vyvolala v komentároch Google Play nahnevané reakcie zákazníkov. Nová verzia aplikácie totiž môže špehovať jej používateľov.

Niekedy v strede novembra 2017 nahradila pôvodnú aplikáciu Gallery nová s názvom Candy Gallery -Photo Edit,Video Editor,Pic Collage. Podľa zistení portálu AndroidPolice síce za novou aplikáciou stojí nový developer Hi Art Gallery, ale kľúč k účtu musel poskytnúť a odobriť samotný Alcatel. Zatiaľ čo pôvodná aplikácia požadovala len prístup k súborom, nová už požaduje aj prístup k identifikácii zariadenia, SMS správam, hovorom, polohe, informáciám o WiFi  a ďalším údajom. Spoločnosť Alcatel sa zatiaľ k problému nevyjadrila. Pokiaľ vlastníte telefón Alcatel, novej verzii galérie sa radšej zatiaľ vyhnite a používajte Google Fotky alebo inú alternatívu.

Zdroj: androidpolice

31.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+