MojAndroid

Spoločnosť Alcatel predstavila svoj najnovší smartfón Alcatel A3. Ten patrí do nižšej strednej triedy, no napriek dostupnej cenovke ponúka atraktívne funkcie, ktoré často nájdeme iba v drahších zariadeniach.

Náš tip
Alcatel Go Flip je vyklápačka pre začiatočníkov. Uvidíme jej Android verziu?

Atraktívny dizajn a šikovný skener odtlačkov

Telefón kladie dôraz na dizajn. Ponúka kovový rám, tenký profil a lesklý zadný kryt. Ten vytvára zaujímavé odlesky svetla a zaujímavé 3D svetelné efekty. Napriek nižšej cene ale výrobca kládol dôraz aj na rôzne detaily, ako napríklad mierne vrúbkovanie na tlačidle napájania.

Napriek tomu, o akú cenovú kategóriu sa jedná, ponúka Alcatel A3 prepracovaný skener odtlačkov prstov. Ten dokáže rozoznať až päť rôznych odtlačkov, z ktorých každý spúšťa konkrétnu prednastavenú aplikáciu priamo z prostredia zamknutej obrazovky. Ku každému prstu si takto môžete priradiť rýchlu voľbu pre konkrétnu aplikáciu a ovládať tak telefón ešte rýchlejšie a efektívnejšie.

Telefón sa tiež snaží zapôsobiť na mladých používateľov. Ponúka 5MP selfie kameru s prisvetlovaním, pričom fotoaparát je vďaka softvérovým úpravám schopný spraviť až 8MP fotografie. Vzadu sa zasa nachádza 13MP hlavný snímač s LED bleskom, pričom tu je možné interpoláciou dosiahnuť až 16MP snímky. Poteší aj možnosť spraviť selfie dotykom skeneru odtlačkov, čo je pohodlnejšie ako načahovať sa za spúšťou.

Alcatel A3: Najzaujímavejšia je cena

Telefón je vybavený 5″ IPS LCD displejom s HD rozlíšením. Srdcom zariadenia je procesor MediaTek MT6737 a sekunduje mu 1,5 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte. Batéria má kapacitu 2460 mAh a predinštalovaným operačným systémom je Android 6.0 Marshmallow. Poteší aj pripojenie k moderným 4G sieťam či podpora microSD pamäťových kariet.K dispozícii tiež bude aj dualSIM verzia telefónu a zariadenie sa bude predávať v bielej a čiernej farbe. Telefón je už teraz dostupný v predaji za 149 EUR.

Zdroj: Tlačová správa

8.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+