MojAndroid

Na Slovensko mieri tablet pre deti. Ide o model Alcatel A3 KIDS, ktorý vďaka svojmu výzoru určite neprehliadnete. Prichádza totiž spolu s nápadným silikónovým ochranným púzdrom. Veľkosť jeho obrazovky je 7 palcov a je určený deťom od 3 do 12 rokov. Systém Android je tu so špeciálnym prispôsobeným prostredím Kurio. Je určený deťom a pomocou výukových ale aj zábavných aplikácií podporuje a rozvíja rôzne schopnosti.

Je tu predinštalovaný balíček appiek v slovenčine a češtine, kde si môžu deti vybrať hru podľa náročnosti. Tiež sú tu aplikácie na učenie cudzích jazykov, písania a zaujímavosťou sú určite aj hry, ktoré podporia práve pohybovú aktivitu vďaka zabudovanému snímaču pohybu. Deti tak môžu simulovať v hrách napr. beh, lyžovanie či plávanie.

Náš tip
Toto je vlajková loď Alcatel 5, tvrdí Evan Blass

Pre rodičov môže byť plusom to, že v tablete majú rodičovskú kontrolu, ktorá im umožní nastaviť napríklad čas, v ktorom sa deti môžu hrať na tablete, zablokovať obsah, ktorý nie je vhodný pre deti do určitého veku.

7-palcový displej má rozlíšenie 1024 x 600 pixelov, obsahuje 4-jadrový MediaTek a Android 6.0 Marshmallow. Pamäť RAM má 1 GB a kapacita úložného priestoru je 8 GB s možnosťou rozšírenia do 32 GB. Batéria má kapacitu 2580 mAh a tablet je dodlný voči postriekaniu vodou a prachu certifikáciou IP52. Jeho cena je 99,99 s DPH.

Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+