MojAndroid

Spoločnosť Alcatel sa snaží preraziť na viacerých trhoch, no definitívne zaradenie sa k svetovým lídrom jej zatiaľ chýba. Čo-to nám o jej plánoch však môže napovedať nový únik podobizne Alcatel 5. Evan Blass, ktorý ho zverejnil, už v decembri minulého roka, priniesol rendre Alcatel 1X, Alcatel 3, Alcatel 3C, Alcatel 3V, Alcatel 3X a Alcatel 5. Posledný menovaný má byť zároveň vlajkovou loďou výrobcu, nástupca série Idol z minulého roka.

Síce toho veľa nevieme o vnútorných špecifikáciách zariadenia Alcatel 5, no z obrázku sa dozvedáme niekoľko informácií. Alcatel 5 príde s kovovým, prípadne polykarbonátovým zadným krytom s kovovým krytím. Na zadnej strane nebude duálny fotoaparát, ako to býva aktuálnym trendom vlajkových lodí. Pod ním si našiel miesto snímač odtlačkov prstov.

https://twitter.com/evleaks/status/949047087638958080/photo/1

Zariadenie bude podľa všetkého extra tenké a z prednej strany mierne nesúmerné. Tenučké rámiky po bokoch kontrujú veľkej vrchnej brade zariadenia. Tu sa zrejme nachádza duálny predný fotoaparát. Spodná brada zariadenia je zase extrémne tenká v podovnaní s vrchnou. Podľa predchádzajúcih únikov má mať zariadenie pomer strán 18:9 a batériu s kapacitou 3000 mAh. Zatiaľ nevieme s istotou povedať, či bude predstavený na CES 2018 alebo na výstave MWC 2018.

Zdroj: xda-developers.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+