MojAndroid

ESET vydáva najnovšiu verziu aplikácie ESET Mobile Security, ktorá používateľom androidových zariadení poskytuje Anti-Theft vlastnosti monitorujúce stratené alebo ukradnuté mobilné zariadenia. Monitoring je zabezpečovaný cez jednoducho použiteľnú webstránku my.eset.com. Základná ochrana je k dispozícii zdarma, používateľ si môže sám vybrať, či chce používať aj prémiové vlastnosti aplikácie.

Proaktívny Anti-Theft deteguje potenciálne nebezpečné situácie a uskutočňuje preventívne kroky, ktoré majú uľahčiť nájdenie ukradnutého alebo strateného zariadenia. Nová funkcionalita pre používateľov prémiových vlastností zasiela majiteľovi poslednú známu polohu zariadenia pred vybitím batérie, vyrába fotografie z prednej i zadnej kamery, keď je do zariadenia zadaný nesprávny PIN alebo vstupný obrazec a taktiež v prípade, že je do zariadenia vložená neznáma SIM karta. Všetky tieto údaje si môže majiteľ zariadenia prezrieť cez webové rozhranie my.eset.com.

ESET Mobile Security poskytuje sadu silných bezpečnostných vlastností, ktorá používateľovi umožňujú užívať si platformu Android bez obáv pred kybernetickými hrozbami. Je k dispozícii v bezplatnej a prémiovej verzii. Bezplatná verzia aplikácie zabezpečuje základnú ochranu vrátane kompletného skenu zariadenia, sken stiahnutých aplikácií a základné Anti-Theft funkcionality. Všetky prémiové vlastnosti sú odomknuté po aktivácii 30-dňovej testovacej verzie alebo zakúpení licencie. V prémiovej verzii používatelia nájdu Plánované skenovanie, Skenovanie počas nabíjania, pokročilé proaktívne Anti-Theft funkcionality vrátane integrácie s my.eset.com, Filter SMS a hovorov a Bezpečnostný audit.

Nové proaktívne Anti-Theft a my.eset.com funkcionality:

  • Integrácia s my.eset.com – Webové rozhranie pre Android zariadenia chránené ESET Mobile Security a Windows notebooky chránené ESET Smart Security.
  • SIM Matching – Možnosť zasielať vzdialené príkazy zariadeniu aj v prípade, že je doň vložená cudzia SIM karta.
  • Zisťovanie polohy – Online manažment Anti-Theft funkcionalít. Cez portál my.eset.com označte zariadenie ako nezvestné. Poloha zariadenia je následne zobrazená v reálnom čase na mape.
  • Podozrivý stav – Autonómne preventívne kroky spustené po tom, čo je do zariadenia zadaný nesprávny PIN alebo vstupný obrazec alebo po zistení neautorizovanej SIM karty.
  • Snímky z fotoaparátov – Po označení zariadenia ako “nezvestné” začne zariadenie na my.eset.com zasielať fotografie zhotovené predným i zadným fotoaparátom.
  • Správa na obrazovku – Možnosť zaslať správu na obrazovku potenciálnemu nálezcovi zariadenia.
  • Upozornenie pri slabej batérii – Pri kriticky nízkej hodnote batérie zašle zariadenie poslednú známu polohu na my.eset.com.
  • Informácie o používateľovej IP adrese – Zoznam IP adries na ktoré bolo nezvestné zariadenie pripojené.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Screeny z webového prostredia my.eset.com.

Viac informácií nájdete na produktovej stránke ESET Mobile Security.

Zdroj: tlačová správa

13.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+