MojAndroid

Aplikáciu Skype pozná z PC zrejme každý. Ide o jeden z najznámejších klientov pre internetovú komunikáciu, či už v písomnej alebo hovorenej forme. Skype sa samozrejme prepracoval aj do operačného systému Android, kde ho dnes môžete nájsť konkrétne vo verzii 3.0, ktorá okrem iného prináša novinky ako podpora Microsoft účtu a optimalizované prostredie pre tablety.

Po tom, ako sa aplikácia Skype vo verzii 3.0 objavila v novom Windows 8, sa aktualizácie dočkali aj majitelia Android zariadení. Tí sa môžu tešiť hneď z niekoľkých noviniek. Potom, ako sa predalo už niekoľko miliónov tabletov Nexus 7, si páni zo Skype-u povedali, že by bolo na čase optimalizovať prostredie aj pre zariadenia s väčšou uhlopriečkou a rozlíšením, a tak sme sa konečne dočkali aktualizácie, ktorá tieto požiadavky splnila. Okrem toho pribudlo aj dobrovoľné prihlásenie do Microsoft účtu, ktoré sprístupní kontakty z tohto externého zdroja.

  

  

Skype vo verzii 3.0 prináša aj ďalšie zmeny. Za všetky môžme spomenúť väčšie virtuálne tlačidlá na displeji a vylepšenie hlasu, ktoré sa konečne prispôsobuje aj rýchlosti vášho internetového pripojenia, čo v reálnej praxi znamená, že by ste nemali počas hovoru pocítiť prechod zo silnejšej do slabšej siete a podobne. Zmizol aj “robotický hlas”, ktorý deformoval zvuk pri hovoroch na dlhšie vzdialenosti.  

Ak Skype pre Android ešte nepoužívate, vedzte, že naň potrebujete zariadenie s minimálnymi požiadavkami ako 800 MHz procesor a Android vo verzii 2.1. Ak požiadavky spĺňate, môžete si Skype pre Android stiahnuť pomocou nášho widgetu nižšie. Pomocou rovnakého odkazu môžete Skype aj aktualizovať, ak ste tak doteraz neurobili.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: engadget

21.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+