MojAndroid

Pri písaní recenzií je jedna z najdôležitejších častí práve tá, kde sa nachádzajú výkonnostné testy. Na testy sa používajú rôzne aplikácie, my v redakcii testujeme zariadenia s aplikáciami ako Quadrant Professional, Linpack, Smartbench, NenaMark či Vellamo. A práve posledný spomenutý benchmark – Vellamo – prešiel nedávno veľkou aktualizáciou. Odteraz si v tomto benchmarku nezmeriate len schopnosti vášho prehliadača, ale väčšinu jeho hardvérových a softvérových súčastí. Hoci výsledky z benchmarkov nikdy neprinesú reálny pohľad na to, aké rýchle a pohodlné je dané zariadenie, pomáhajú nám porovnávať jednotlivé zariadenia medzi sebou a často nám pomôžu aj s výberom zariadenia, pokiaľ si nie sme istí. Preto sa tešíme, že na Play Store pribudol ďalší plnohodnotný benchmark, ktorý zastrešuje gigant v mobilnom priemysle – spoločnosť Qualcomm.

Vellamo už viac nie je len benchmarkom pre prehliadač a jeho vlastnosti. Odteraz si v ňom dokážete zmerať aj váš procesor, vykresľovanie HTML5, načítavanie stránok cez Wi-Fi, 3G, či 4G a nechýba samozrejme ani meranie rýchlosti prehliadača, ktoré tento benchmark podporoval doteraz. Qualcomm do aplikácie dokonca priložil aj testy ako Linpack či RamJam, takže si dokážete vytvoriť komplexný obraz o kvalitách a rýchlosti vášho Android zariadenia. Aplikácia prešla samozrejme aj grafickými zmenami, odteraz vás bude meranie výkonu vášho Android zariadenia zaujímať aj po tejto stránke. Nižšie je video, v ktorom páni z Qualcommu opisujú svoju novú aplikáciu.

Ak náhodou nemáte aplikáciu Vellamo permanentne nainštalovanú vo vašom Android zariadení, môžete si ju stiahnuť a vyskúšať pomocou nášho odkazu na Play Store nižšie. V komentároch sa môžete pochváliť, aké skóre dosiahlo vaše Android zariadenie.

22.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+