MojAndroid

Google občas vnesie do aktualizácie malý detail, pomocou ktorého uľahčí používateľom bežné činnosti. Aj nedávno zakomponoval do nového balíčku niečo podobné. Odteraz sú tak majitelia schopní prepínať niektoré nastavenia cez lištu vyhľadávania Google.

Nový z radu “Slices”

“Slices” (vo voľnom preklade “plátky”) sú malé funkcie darované Googlom, vďaka ktorým môžete meniť niektoré nastavenia bez nutnosti ísť do nastavení samotných. V minulosti sa tak napríklad zrodila lišta na reguláciu jasu. Hoci najnovší z nich zatiaľ funguje len na modeloch Google Pixel 3 a 3 XL s Androidom Pie, hovorí sa, že postupne sa rozšíri až po Android 4.4 Kitkat. O čo teda ide?

Aktualizácia sa zatiaľ objavila na zariadeniach Google Pixel 3 (XL)
Aktualizácia sa zatiaľ objavila na zariadeniach Google Pixel 3 (XL)

Nastavenia v lište vyhľadávania

Nový “slice”, ktorý sa teraz začal objavovať na Pixeloch umožňuje ovládania niekoľkých nastavení cez lištu vyhľadávania. Nie je tak nutné sťahovať notifikačnú lištu, prípadne otvárať nastavenia. Konkrétne sa bavíme o zapínaní Wi-Fi a Bluetooth.

Stačí do lišty vyhľadávania napísať pojem “Wi-Fi” a okrem niekoľkých odporúčaných vyhľadávaní sa vám objaví v zozname aj prepínač Wi-Fi a vy máte možnosť vypnúť/zapnúť ju. Podobne je to v prípade rozhrania Bluetooth. Stačí do lišty napísať “Bluetooth” (i keď sa možno prepínač objaví aj skôr) a zapnúť/vypnúť Bluetooth na vašom smartfóne.

Do lišty vyhľadávania stačí zadať "Wi-Fi" alebo "Bluetooth" a môžete ich vypnúť a zapnúť
Do lišty vyhľadávania stačí zadať “Wi-Fi” alebo “Bluetooth” a môžete ich vypnúť a zapnúť

Uvidíme, kedy sa takáto možnosť rozšíri aj na ostatné Android smartfóny, každopádne to pár ľudí ocení. Hlavné využitie vidíme v prípade, ak máte naozaj veľký displej a nedočiahnete na notifikačnú lištu, ale vyhľadávanie Google je vám po ruke.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Vo vyhľadávači Google existuje skrytá textová adventúra
Náš tip
Google podľa DuckDuckGo manipuluje s výsledkami vyhľadávania aj v inkognito režime
Náš tip
Google odstraňuje odomykanie pomocou hlasu
6.3.2019
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+