MojAndroid

Najnovšia aktualizácia aktuálnych vlajkových lodí od Samsungu prináša viac problémov ako osohu. Používatelia tvrdia, že sa po aktualizácii nevedia do svojho smartfónu dostať. Aj napriek tomu, že zadávajú správne heslo. Jednoducho nie sú schopní odblokovať svoje zariadenia. Problém sa údajne týka modelov Samsung Galaxy S10 a Samsung Galaxy S10+. Najmenší z trojice vlajkových lodí vyzerá byť v poriadku.

Problém sa pravdepodobne týka len USA

Na problém upozornil portál Android Authority. Jeden z ich čitateľov sa im sťažoval prostreníctvom e-mailu. Veľká diskusia o tomto probléme prebieha aj na fórach Samsungu a Reddit. Problém sa prejavuje nasledovne. Používateľ štandardne aktualizuje softvér, smartfón sa reštartuje a následne požaduje, aby sa majiteľ prihlásil prostredníctvom svojho hesla. Avšak počas zadávania hesla sa displej jednoducho vypne. Následne si smartfón vypýta heslo znovu. A takto sa to opakuje.

Údajne sa tento problém objavil aj používateľom, ktorí žiadne odblokovacie heslo nastavené nemali. Aj napriek tomu ho od nich smartfón požaduje. Problém sa začal prejavovať približne pred týždňom a dôvodom by mala byť posledná aktualizácia. Postihnuté neboli všetky aktualizované zariadenia.

Podľa Android Authority sa problém týka len zariadení určených pre americký trh. Tie slovenské by mali byť po aktualizácii v poriadku.

Obnovenie výrobných nastavení problém vyrieši

Používatelia, ktorí sa nevedia dostať do svojho smartfónu, samozrejme kontaktovali aj oficiálnu pdporu Samsungu. Vyzerá to tak, že jediným riešením problému je hard reset. Tu ale prichádza ďalší problém. Nielenže používatelia prídu o všetky svoje dáta, nastavenia, aplikácie a podobne, ale nemajú možnosť si ich predtým zálohovať a následne obnoviť.

Riešením by mohlo byť aj nabootovanie systému do bezpečného módu (safe mode), v ktorom sa môžu k súborom dostať a následne ich zálohovať. Toto riešenie však nefunguje každému.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+