MojAndroid

Nový modelový rad tabletov spoločnosti Samsung len nedávno dostal aktualizáciu na One UI 5 a Android 13. Konkrétnejšie išlo o Wi-Fi modely Galaxy Tab S8+ a S8 Ultra. Pre základný model doposiaľ nebol nový softvér k dispozícii, no teraz je tomu inak a ako posledná z radu dostala aktualizáciu aj Wi-Fi verzia Samsung Galaxy Tab S8.

Samsung Galaxy Tab S8+
Samsung Galaxy Tab S8+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizáciu pre Samsung Galaxy Tab S8 dostávajú už aj slovenskí používatelia

Aktualizácia pre daný model je už dostupná aj na Slovensku. Firmvér pod označením X700XXU2BVK4 / X7000XM2BVK4 s veľkosťou 2737,36 MB, prináša novembrovú bezpečnostnú záplatu a aj už zmienenú nadstavbu spolu so systémom Android 13.

Okrem vyššie spomenutej bezpečnostnej záplaty, bol pre všetky aktualizované zariadenia vylepšený desktopový režim Samsung DeX a funkcia „režimy a rutiny“. Optimalizovaný bol aj výkon pre poskytnutie čo najlepšej plynulosti prostredia a ďalšie možnosti prispôsobenia vylepšeného používateľského rozhrania.

Stručný zoznam zmien:

  • Nové ikony aplikácií a ilustrácie
  • Nové možnosti prispôsobenia zamknutej obrazovky
  • Režimy a rutiny
  • Zoskupenie miniaplikácií na domovskej obrazovke
  • Viac možností s pripojenými zariadeniami
  • Nastavenie vlastného jazyka každej aplikácie
  • Nové možností zjednodušenia
  • Vylepšené súkromie a zabezpečenie

Celý zoznam zmien je dostupný na webe doc.samsungmobile.com.

Ako je na tom konkurencia?

Naposledy sa aktualizácie dočkali zariadenia Xiaomi, Redmi, POCO a modely Google Pixel 6, Google Pixel 7 a OnePlus 8. Plán aktualizácií odhalila taktiež aj spoločnosť Asus, zverejnený bol zoznam smartfónov Redmi a Xiaomi, ktoré už aktualizáciu nedostanú a harmonogram aktualizácií modelov Honor.

Náš tip
Test Huawei Watch GT 3 SE: Keď je výdrž batérie a odolnosť prioritou

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
1.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+