MojAndroid

Spoločnosť Samsung prichádza s aktualizáciou pre Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge s názvom Samsung Cloud. Ten síce debutoval na Samsung Galaxy Note 7, no toto zariadenie ešte v súčasnosti nie je v predaji. Galaxy S7 a S7 edge sa tak stávajú oficiálne prvými zariadeniami, ktoré Samsung Cloud reálne podporia. Pomocou tohto nástroja môžete zálohovať či synchronizovať svoje súbory. Využijete to tiež pri zmene zariadení, kde si do nového smartfónu prenesiete fotografie, aplikácie, dokumenty a podobne.

s7-s7-edge-new-gallery-1-607x540

Rovnako zaujímavá je aj aktualizácia aplikácie Galéria. Tá má byť rovnako dostupná pre S7 a S7 edge. Okrem toho, že Galéria má mať už nové používateľské rozhranie Grace UX, však bude obsahovať aj rozpoznávanie tvárí a objektov. Proces prebieha pomocou rôznych filtrov. Vyhľadávanie sa deje podľa kľúčových slov, no zatiaľ sa vraj nechytá na Google Photos (i keď ani to nie je úplne dokonalé). Kým v Google prebiehajú vyhľadávacie algoritmy na serveroch, tu si všetko riadi samotné zariadenie. Novinka týkajúca sa Galérie dorazí na ďalšie Samsung vlajkové lode pravdepodobne už onedlho, rovnako aj celé Grace UX. Na spomínaných zariadeniach Samsung Galaxy S7 a S7 edge sa update objavil už napríklad v Taliansku. Dajte nám vedieť v prípade, že aktualizácia dorazí aj na vaše zariadenie.

Zdroj: sammobile.com, androidauthority.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+