MojAndroid

Spoločnosť Samsung nepredstavila nové slúchadlá Galaxy Buds počas minulotýždňového eventu. Na tom sme sa dočkali len najnovších vlajkových lodí série Galaxy S23. Namiesto toho sa v Samsungu sústredia na vylepšovanie už existujúcich slúchadiel, informuje portál Sammobile.

Samsung Galaxy Buds2 Pro
Samsung Galaxy Buds2 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Juhokórejská firma vydáva najnovšiu aktualizáciu pre slúchadlá Galaxy Buds 2 (vrátane verzie Pro), s verziou firmvéru R177XXU0AWA. Zatiaľ sa jej dočkali len používatelia v domovskej Južnej Kórei. Celosvetové aktualizovanie očakávame niekedy v priebehu najbližších dní, maximálne pár týždňov. Najväčším bonusom aktualizácie má byť zlepšenie výdrže batérie na jedno nabitie, a teda lepšia energetická efektivita.

Ako aktualizovať vaše Galaxy Buds 2?

Ak si chcete skontrolovať dostupnosť aktualizácie pre vaše slúchadlá, prípadne si aktualizáciu priamo nainštalovať, takto by ste mali postupovať:

  • Otvorte si aplikáciu Galaxy Wearable
  • Po otvorení zvoľte možnosť Galaxy Buds 2 vľavo
  • Po úspešnom pripojení slúchadiel k smartfónu vyberte možnosť Nastavenia slúchadiel
  • Následne je potrebné zvoliť možnosť Aktualizácia softvéru slúchadiel
  • Ako posledné kliknite na tlačidlo Stiahnuť a nainštalovať
Samsung Galaxy S23
Galaxy Buds 2 a Samsung Galaxy S23 | Zdroj: Filip Spevár

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds 2 prišli na trh už pred cca rokom a pol, no stále lepšie nepoznáme ich nástupcu. Najnovšia verzia slúchadiel Galaxy Buds 3 je ešte stále ďaleko od predstavenia a očakáva sa, že sa dočkáme až niekedy v druhej polovici roku 2023.

Konkurencia pre Galaxy Buds 2

Slúchadlá v tejto cenovej kategórii majú celkom veľkú konkurenciu v podaní ostatných výrobcov elektroniky a najmä smartfónov. Medzi najväčších konkurentov patrí určite aj Apple so svojimi Airpods Pro 2. Z Ázijských výrobcov konkurujú Buds 2 napríklad Huawei FreeBuds Pro 2 alebo aj Sony LinkBuds S WF-LS900N.

Náš tip
MagSafe kryty prichádzajú už aj na Android zariadenia
7.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+