MojAndroid

V obchode Play je už dlhší čas prístupná aplikácia Quick Control Panel, ktorá imituje populárny panel s rôznymi nastaveniami zo systému iOS. Aplikácia pre Android ale ponúka vysokú úroveň prispôsobenia a mnohé užitočné funkcie. V najnovšej aktualizácii pribudla ďalšia, a tou je spravovanie upozornení priamo z prostredia aplikácie.

Okrem toho ale ponúka aplikácia naozaj veľké množstvo rôznych nastavení. Môžete si vybrať, ktoré rýchle nastavenia chcete mať z prostredia aplikácie prístupné a následne si ich môžete zoradiť podľa vlastných potrieb. Quick Control Panel môže zobrazovať aj aktuálne prehrávanú hudbu a posuvné nastavenia pre úrovne hlasitosti či jas displeja. Aplikáciu je možné spustiť klasicky kliknutím na ikonu, no oveľa pohodlnejšie to je možné spraviť potiahnutím prsta zo spodnej strany obrazovky. V aplikácii je možné nastaviť aj konkrétnu časť obrazovky, ktorá bude zaznamenávať gesto.

quick-control-panel-1 quick-control-panel-2 quick-control-panel-3

Skrátka ide o veľmi užitočnú pomôcku, ktorú stojí za to vyskúšať. Pridanie podpory pre upozornenia je vynikajúca novinka, ktorá robí z aplikácie Quick Control Panel ešte užitočnejší nástroj pre rýchly prístup k nastaveniam telefónu. V obchode Play pritom nájdete verziu zdarma, ale aj plnú verziu, ktorá stojí 0,72€. Aplikáciu má ale na starosti vývojár s prezývkou Dr.Alexander_Breen z fóra XDA. Ak patríte medzi zaregistrovaných členov komunity, platenú verziu aplikácie si môžete stiahnuť úplne zadarmo.

Odkaz na príslušnú tému fóra XDA.

Zdroj: XDA 

30.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+