MojAndroid

Aplikácia Opera Mobile získal včera novú aktualizáciu, ktorá rozširuje možnosti prehliadača a podľa našich prvých skúseností aj rýchlosť načítania stránok. Na začiatok je potrebné spomenúť, že Opera sa zamerala na zvýšenie bezpečnosti prehliadača, ktorá zabezpečuje varovanie ešte skôr, ako sa stránka načíta, a tým je používateľ chránený pred potenciálnymi hrozbami z internetu. Táto funkcia v Opere nie je novinkou a pri počítačovej verzii už funguje nejaký ten týždeň.

Druhou zásadnou novinkou je spojenie technológie SPDY a WebSocket pre lepšie prehliadanie webu. Prvá technológia SPDY zlepšuje načítanie stránok a zefektívňuje ho. WebSocket zlepšuje obojstrannú komunikáciu servera a mobilného používateľa. Nakoniec je to podpora HTML5 protokolu, drag and drop HTML5, API HTML5 stránok.

Opera naďalej ostáva popredným prehliadačom pre mobilné zariadenia a aj vďaka svojim rozšíreným funkciám ako je redukcia veľkosti stránky (Opera Turbo) alebo veľkosť aplikácie patrí ku špičke mobilných prehliadačov internetu.

Aktualizovaná Opera Mobile je teraz dostupná v Google Play Store a pre všetkých je zadarmo.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj, foto: Google Play Store, aplikácia Opera Mobile

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+