MojAndroid

S aplikáciou fotoaparátu od Motoroly sme dlhodobo spokojní. Ponúka jednoduché a rýchle používateľské rozhranie a čo je najdôležitejšie – nechýba jej množstvo zaujímavých režimov, s ktorými sa pri fotografovaní nebudete nudiť. Aplikácia prechádza v týchto dňoch aktualizáciou, ktorá prináša ďalšie doplnky.

Všetky zariadenia dostanú funkcie ako histogram alebo napríklad aj zobrazovanie teploty v Kelvinoch. Používatelia všetkých zariadení od Motoroly si môžu vybrať z rôznych živých filtrov a vďaka možnostiam UI úpravy fotografických rastrov je teraz možné správne zarovnanie fotografií.

Histogram

Napríklad funkcia histogram je veľmi vítaným pomocníkom. Tí skúsenejší určite vedia, o čo ide. No a pre tých menej skúsených, zjednodušene povedané, histogram pomáha získať správnu expozíciu pri fotografovaní. Jedná sa o grafickú interpretáciu osvetlenia fotografovanej scény. Ľavá strana grafu reprezentuje čiernu a tiene, pravá zase zvýraznené svetlo alebo svetlé oblasti. Výška vrcholov predstavuje počet pixelov v danom tóne. Funkcia histogramu je dostupná v aktualizovanej aplikácii Moto Camera 2 v manuálnom režime.

Rozšírená realita

Niektoré zo smartfónov, napríklad moto z3 a moto z3 play disponujú AR nálepkami, ktoré umožňujú používateľom presunúť virtuálne objekty a znaky do reálneho prostredia. Funkciu zabezpečuje Google Lens, ktorá je integrovaná priamo v softvéri fotoaparátu. Táto funkcia by mala byť k dispozícii aj pre moto g6 plus a moto g7 neskôr vo februári.

Takto vyzerá funkcia s názvom Zvýraznená farba v praxi:

Opravy chýb a vylepšenia výkonu

Ak sa vám zdala aplikácia fotoaparátu nekonzistentná a zaznamenali ste jej spomalenie, s novou by sa to už nemalo stať. Motorola zapracovala aj na samotnej optimalizácii, všetky smartfóny sú schopné používať režim Portrét a funkciu Zvýraznenej farby, ktorá sa nám veľmi páči. Na svoje fotografie si môžete pridať aj vodoznak.

Verzia: 7.2.31.13
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 7.2.31.13
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Motorola moto g7: Štyri nové smartfóny s vynikajúcim pomerom cena/výkon
Náš tip
Ako fotí Motorola Moto G7 Plus? Pozrite si prvé fotky z Brazílie + VIDEO
Náš tip
Ako fotí Motorola One: Zaujímavé foto režimy | FOTOmánia
Zdroj: tlačová správa

+