MojAndroid

nedávno sme vás informovali o veľkom redizajne Facebookovského Messengera. Možno patríte medzi tých, ktorých sa táto zmena už dotkla a obdržali ste nové používateľské rozhranie. A ak nie, tak vás to určite čoskoro čaká, pretože Facebook ho zavádza masívnejšie, vďaka aktualizácii na strane servera.

Sľuby sa sľubujú…

Keď spoločnosť Facebook oznámila plánovaný redizajn svojho Messengera počas konferencie F8 v máji, sľúbila zjednodušenie rozhrania odstránením nepotrebných elementov a zdôraznením podstatnejších funkcií. Facebook tiež sľúbil možnosť populárneho dark modu. V čase, keď Facebook masovo zavádza svoju redizajnovanú verziu Messengeru, známu ako Messenger 4, je čas bilancovať, či sa im podarilo svoje sľuby splniť. Odpoveďou by zrejme bolo, že ich splnili čiastočne. Nové používateľské rozhranie je určite zjednodušené, boli tu odstránené niekoľké karty – z pôvodných deviatich zostali iba tri.

Čo sa týka dizajnu, Facebook nasleduje trendy a implementoval čisto biele prostredie, ktoré zatiaľ o dark mode nechyruje. Takže si zatiaľ môžeme nechať tou bielou vypáliť oči alebo úplne vyšťaviť baterku. :-)

Reakcie používateľov na nový Messenger zatiaľ nie sú príliš dobré. Ale na druhej strane, čo by to bol za update dizajnu súčasti sociálnej siete bez množstva nespokojných používateľov?

Ako bolo spomenuté, aktualizácia prebieha na strane servera, takže sami ju nespustíte. Čochvíľa ju však automaticky obdržíte.

Ďalšie články k téme: 

Náš tip
Facebook Messenger prináša úplne nové rozhranie

15.11.2018
Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Lukas

  Hej, včera ráno mi prišla a asi o dve hodiny z ničoho nič sa dala do pôvodného stavu…. 🙂

  • Jacob

   Taktiež, chvíľu som mal ten nový vzhľad a potom nabehol starý. Je to asi začarované :D

 • Marián Rudkaj

  Ten Dark mode by som uvítal vo verzii Lite. To je asi jediná vec čo jej chýba.
  Teda vadí mi ešte bug, že vidím online sám seba ale benefity oproti klasickej App sú také markantné, že nechápem ako niekto môže vôbec tú klasickú používať.

+