MojAndroid

Kancelárske nástroje pre mobilné zariadenia od spoločnosti Google sú pre mnohých používateľov nenahraditeľné, hlavne pre svoju jednoduchosť a kompatibilitu. Priestor pre zlepšenie je však vždy prítomný a internetový gigant preto neustále pracuje na ďalších funkciách a vylepšeniach. Tie najnovšie prinášajú do mobilných zariadení možnosť úpravy grafov a objektov či možnosť komentovať v aplikáciách Dokumenty, Tabuľky a Prezentácie.

Jednou z predstavených noviniek je možnosť povoliť používateľom, ktorým ste zdieľali niektorý z vašich dokumentov, prístup “Môže komentovať”, vďaka čomu budete môcť prijať, odmietnuť alebo komentovať akékoľvek zmeny v texte alebo formátovaní dokumentu, ktoré previedla druhá strana.

Ďalšiu zmenu predstavuje schopnosť manipulovať s grafmi a objektami. Niekedy si totižto používatelia potrebujú upraviť svoje zdieľané dokumenty aj na mobilných zariadeniach a preto sa vývojári v Google rozhodli pridať možnosť pohybu a úpravy veľkosti grafov v aplikácií Tabuľky. Bez zmeny neostala ani aplikácia Prezentácie, v ktorej si po novom môžete zoradiť objekty tak ako vo webovej verzií. Pod zoradením sa myslí posunút akýkoľvek obsah o úroveň vyššie alebo nižšie. Okrem toho bolo podľa Google zrýchlené aj otváranie a scrolovanie PowerPoint prezentacií.

suggestions_mobile

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

16.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+