MojAndroid

Google začal s uvoľňovaním aktualizácie pre aplikáciu Hangouts. V novej verzii nájdeme niekoľko významných zmien, pričom tou najdôležitejšou je možnosť volania zadarmo cez internet, tzv. VoIP. Okrem toho je ale zmenený aj dizajn aplikácie, ktorý bol doteraz často kritizovaný a označovaný za zastaralý. V novej verzii má aplikácia elegantné prostredie a najmä užitočnú novú funkciu.

Aplikácia Hangouts bola spoločnosťou Google prezentovaná ako jednotný nástroj na textovú, hlasovú a video komunikáciu. Užívatelia si na ňu zvykajú už rok, pričom okrem správ cez internet pribudla aj integrácia SMS správ a v najnovšej aktualizácií aj telefonovanie pomocou VoIP. To je dostupné v niektorých krajinách na svete zadarmo (USA, Kanada), v iných platia veľmi nízke tarify. Celkový prehľad poplatkov si môžete pozrieť v tomto zozname. Ceny pre Slovensko sú stanovené na 0,15€/min. na mobilné čísla a 0,03€/min. do pevných sietí. Aj preto novú funkciu využijú najmä užívatelia v Severnej Amerike.

hangouts-1 hangouts-2 hangouts-3

Ďalšou veľkou zmenou v novej aktualizácii je vynovený dizajn. Ten je jednoduchší s veľkou zelenou lištou na vrchu. Na jednotlivých obrazovkách sú prístupné kontakty, správy a po novom aj volania. Nastavenia sú osamostatnené a otvoríte ich potiahnutím prsta z ľavého okraja obrazovky. Celkovo vyzerá nová aplikácia elegantnejšie, reaguje o čosi rýchlejšie a rozloženie ovládacích prvkov je intuitívne a praktické. Novým ovládacím prvkom je Dialer pre telefonovanie cez aplikáciu, ktorý je nutné stiahnuť ako samostatnú aplikáciu.

Ako to býva zvykom, aktualizácia je uvoľňovaná postupne. Ak ste ju ešte neobdržali, môžete skontrolovať Google Play a zistiť, či nie je pre vás dostupná. Ak nechcete čakať, môžete si ju stiahnuť aj pomocou odkazu nižšie a v prípade záujmu si môžete nainštalovať aj Dialer pre volania cez VoIP.

Odkaz na stiahnutie Hangouts 2.3

Odkaz na stiahnutie Vytáčanie Google

Verzia: 0.1.100944346
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.1.100944346
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Official Google Blog via XDA

11.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+