MojAndroid

Určite sa zhodneme na tom, že fotky už dávno nie sú doménou iba lokálneho úložiska, ale stále viac používateľov využíva rôzne služby na ukladanie svojich fotiek.  Jednou z nich je aj Google Photos (u nás Fotky Google), ktorá ponúka veľké spektrum možností pre majiteľov mobilných telefónov, a to naprieč spektrom operačných systémov. Okrem veľkého množstva voľného priestoru, možnosti ukladať fotografie vo vysokej kvalite, aplikácia ponúka napríklad aj možnosť exportu videí do iných aplikácií, medzi ktoré patria obľúbené služby ako Dropbox či Evernote. Aplikácia Google Photos dokonca dokázala exportovať aj videá natočené v slow-motion režime, bohužiaľ, pri exporte sa v spomalenom režime exportovali celé videá, a nie iba časť, ktorú mal užívateľ v aplikácií, respektíve v telefóne nastavenú.

Náš tip
Fotky Google prinášajú nové prostredie aplikácie [DOWNLOAD]

Najnovšia aktualizácia, s označením 1.16, túto chybu opravuje, a tak môžete svoje videá v režime slow-motion exportovať do služieb tretích strán, a to bez straty časovania jednotlivých úsekov. Vďaka updatu budú časti, ktoré ste v telefóne mali označené ako spomalené, spomalené aj po exporte, a naopak tie, ktoré majú ostať v plnej rýchlosti, tak aj ostanú. Zmenou však neprešla celá služba, ale iba mobilná aplikácia. V prípade, že video exportujete cez webovú aplikáciu Google Photos, ostáva rovnaký problém, ako pri mobilnej aplikácií pred aktualizáciou. Pripraviť sa v prípade mobilných telefónov treba aj na väčšiu veľkosť po exporte. Podľa užívateľov sa finálne video oproti exportu pred aktualizáciou zvýši o približne polovicu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Androidpolice.com

23.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+