MojAndroid

Hopin dnes na tlačovej konferencii spolu s Dopravným podnikom Bratislava predstavili vynovenú aplikáciu Hopin. Ako sme vás informovali v predošlom článku, tá zmena je skutočne veľká a v žiadnom prípade nie je reč len o dizajne či vylepšení nejakých bežnejších funkcií. Nový dizajn je podľa nás prehľadný a bol zrejme aj nevyhnutnosťou pre usporiadanie nových možností aplikácie. Aktuálne má appka 3 súčasti – MHD, TAXI a LIMO. Ale pekne poporiadku.

Integrácia bratislavskej MHD

Najdôležitejšou zmenou je integrácia bratislavskej mestskej hromadnej dopravy MHD. Používateľ má tak v aplikácii nie len možnosť objednať si taxík, ale pozrieť si aj spoje. Informácie o odchodoch a príchodoch tu boli presné a po dobrých skúsenostiach sme nepovažovali za nutné si niečo overovať u ďalších podobných aplikácií so spojmi. Po kliknutí na zastávku električky, trolejbusu či autobusu sa vám zobrazí cestovný poriadok v podobe všetkých najbližších spojov z tejto zastávky. Dá sa rozkliknúť aj detail spojov, pričom sa zobrazia zastávky, kde si môžete pozrieť kompletný cestovný poriadok konkrétneho spoja.

K najväčším bonusom patrí, že v appke vidíte reálnu polohu električky či autobusu. Teda, aby sme boli presnejší, nie je to úplne najaktuálnejšia poloha, ale do appky prichádzajú každú minútu informácie o polohe spoja. Appka si teda aktuálnu polohu “dopočítava” odhadom každých pár sekúnd. O závažnej zmene programu sa tak dozviete zhruba o minútu neskôr.

Skvelou funkciou je aj zobrazenie celej trasy linky. Je to veľmi pekne a jednoducho zorbazené a máte perfektnú predstavu o tom, kadiaľ spoj prechádza.

Menšiu výčitku smerujeme k faktu, že občas môže byť aj po priblížení mapky problém kliknúť na zastávku a zobraziť detaily. Niekedy je tam totiž viacero ďalších zastávok, a tak “omylom” kliknete na inú zastávku. V určitých momentoch si tak appka vyžaduje precízne zaobchádzanie. Rovnako je to aj v momente, keď je zastávka prekrytá spojom, ktorý sa v nej zrovna nachádza. O pár sekúnd sa však objaví o kúsok ďalej a zastávka je voľná a pripravená na kliknutie.

Tiež treba doplniť, že hoci aplikácia slúži aj ako cestovný poriadok, zatiaľ plne nenahrádza vyspelejšie cestovné aplikácie. Nie sú tu totiž plnohodnotné plánovače cesty z bodu A do bodu B. Ak teda potrebujete niekde presadať, musíte si to na viac klikov vyhľadať sami. Hopin však na aplikácii plánuje aj naďalej pracovať, a tak uvidíme, či nás v nasledujúcom update poteší :)

Limo pre náročnejších

Čo sa týka ďalších noviniek,v aplikácii môžete požiadať aj o nadštandardný taxík v podobe označenia Limo v samostatnej kategórii. Vozidiel, ktoré sú do tejto kategórie zaradené však nie je príliš veľa a treba rátať aj s vyšším nástupným, ktoré činilo cca 8 eur. Tu však človek nájde lepšie služby, ktoré sa môžu hodiť pri výnimočných situáciách, či už pre dôležitú návštevu alebo nejakú pracovnú udalosť. Dá sa tu zvoliť napríklad vhodný dresscode vodiča a celkový lepší servis.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Taxi vyhľadávanie s lepšími funkciami

Zmenou prešiel aj Taxi profil. Stále zároveň zostáva najdôležitejšou časťou aplikácie. Zmenou prešli ikonky a funkcie. Po novom tu napríklad vidíte aj zoznam taxíkov okolí spolu s profilom vodiča, auta a ceny. Zelenou sú na mapke vyznačené eco-autá a samozrejmosťou je filter, ktorý vám pomôže vyselektovať, čo vám bude pri jazde najviac vyhovovať, alebo čo potrebujete (podsedák pre dieťa, väčší taxík, previezť invalidný vozík, atď). Päťbodové hodnotenie bolo v samotnej aplikácii nahradené jednoduchším – spokojný/nespokojný.

Hopin vystúpil z kruhu taxislužby

Aplikáciu sme už odskúšali a absolvovali niekoľko ciest. Nie je tu čo vyčítať a ako používatelia MHD sme s appkou tiež nadmieru spokojní. Hopin odviedol výbornú prácu a pozitívne hodnotíme aj odvahu, s ktorou sa rozhodli vystúpiť z kruhu taxislužby – a ponúkať ľuďom širšie možnosti. Im samým to zrejme tiež prospeje z toho dôvodu, že svoju aplikáciu sa rozhodli povýšiť na väčšiu dopravnú platformu, ktorá ponúka taxíky, limuzíny, ale aj podrobnosti MHD. Časom sa máme tešiť aj na predaj lístkov a dokonca možno aj zdieľania jazdy.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+