MojAndroid

Stabilná verzia systému Android 11 už pomaly klepe na dvere, ale niektorí výrobcovia stále ešte neaktualizovali všetky svoje smartfóny na systém Android 10. Platí to aj o juhokórejských spoločnostiach Samsung a LG. A práve tie teraz podľa portálu XDA-developers prinášajú Android 10 celkovo trom svojím zariadeniam. Ktoré to sú?

Dva roky starý smartfón aj tablet od Samsungu

Juhokórejský gigant Samsung sa rozhodol aktualizovať dve zariadenia z roku 2018. Konkrétne lacný smartfón Samsung Galaxy J8 a tablet Samsung Galaxy Tab A 10.5. Samsung Galaxy J8 debutoval so systémom Android 8.0 Oreo. O rok neskôr v apríli roku 2019 dostal systém Android 9.0 Pie spoločne s novou grafickou nadstavbou Samsung One UI.  Najnovšia aktualizácia softvéru s číselným J810FPUU4CTG3 prináša okrem Androidu 10 aj novú verziu nadstavby One UI 2.0. Momentálne je dostupná v Rusku pre verziu smartfónu s  produktovým označením SM-J810F.

V prípade tabletu Samsung Galaxy Tab 10.5 má aktualizácia označenie T590XXU3CTF9 pre Wi-Fi model (SM-T590) a T595XXU4CTF9 pre LTE model (SM-T595). Súčasťou je aj júlová bezpečnostná záplata systému. Android 10 prinesie obidvom zariadeniam nové navigačné gestá, tmavý režim v celom systéme, lepšiu kontrolu nad udeľovaním povolení aplikáciam alebo funkcie Digitálnej rovnováhy. Nadstavba One UI 2 zase vylepší zariadenia o novú grafiku, animácie, funkcie ako Smart Things, Quick Share alebo Music Share. V prípade Galaxy J8 pribudne aj vylepšené rozhranie pre ovládanie jednou rukou.

LG si spomenulo na lacný model LG Q70

Spoločnosť LG, ktorá je priamym konkurentom Samsungu na juhokórejskom trhu, spustila aktualizáciu pre lacný model LG Q70 z roku 2019. Od 13. júla je dostupná formou OTA pod číselným označením Q730N20c/Q730NO20c v Južnej Kórei. Globálne verzie smartfónu by sa jej mali dočkať v priebehu nasledujúcich týždňov. Podobne ako Samsung aj LG spolu s Androidom 10 distribuuje novú verziu vlastnej grafickej nadstavby LG UX. Pokiaľ patríte k majiteľom jedného z troch spomínaných modelov, tak sa pred prípadnou inštaláciou aktualizácie presvedčte, že máte zariadenie nabité aspoň na 70 % kapacity batérie.

Náš tip
Samsung Galaxy A50: Koľko stojí výmena displeja? | Servis
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+