MojAndroid

Prednedávnom sme vám predstavili aplikáciu AirDroid, pomocou ktorej môžete bezdrôtovo pripojiť váš smartfón k počítaču a môžete tak spravovať svoje súbory, fotografie a dokumenty. Teraz aplikácia AirDroid prešla aktualizáciou, ktorá prináša niekoľko noviniek a vylepšení.

Ako je už z názvu článku jasné,  AirDroid získala vylepšenie vzhľadu, ktoré je teraz vylepšené pre pohľad očí a tzv. „neťahá“ ich.

Prihlásenie je teraz omnoho jednoduchšie, či už pomocou webového rozhrania na adrese web.airdroid.com so zadaním rovnakého hesla na počítači aj v telefóne, alebo prostredníctvom zoskenovania QR kódu. AirDroid teraz využíva protokol HTTPS, čo umožňuje lepšie zabezpečenie prenosu.

Aplikácia ponúka inštaláciu aplikácií priamo z počítača do Android zariadenia a neobchádza sa ani možnosť streamovania videa z telefónu priamo na obrazovku vášho displeja. Vylepšením je aj prenos súborov pomocou funkcie chyť a prenes (Drag and Drop).

Zaujímavou je aj možnosť mať v rámci webstránky otvorené až štyri “plochy”, podobne ako je tomu napr. pri Linuxe. Navyše, prostredie AirDroid poskytuje aj možnosť zachytiť snímky obrazovky zariadenia, čo je veľmi vhodné nielen pre vývojárov, ale čoraz viac aj pre bežných používateľov. Pripojenie je možné naraz s viacerými zariadeniami, ale každé musí byť otvorené na novej záložke v prehliadači, a použiť musíte priamu IP adresu, ktorá sa zobrazila v telefóne, a nie cez odkaz web.airdroid.com.

Na záver hádam stačí dodať len toľko, že aplikácia je dostupná v Google Play Store a chytila za srdce už niekoľko miliónov svojich fanúšikov.

Zdroj, foto: AirDroid, Google Play Store, MôjAndroid.sk

AirDroid
SAND STUDIO
Verzia 1.0.5 (3. 5. 2012)
Veľkosť 3,8 MB
2.1+

Zadarmo
21.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+