MojAndroid

S pribúdajúcimi rokmi a modernizáciou spoločnosti sa čoraz častejšie stretávame s kybernetickými hrozbami. Aj na našom webe o nich pravidelne informujeme, vyzývame čitateľov, aby mali svoje zariadenia vždy aktuálne a v online svete sa správali obozretne. Tento problém si uvedomujú aj krajiny Európskej únie. A preto vznikol nový akt EÚ o kybernetickej solidarite, ktorého cieľom je posilniť kyberneticko-bezpečnostné kapacity v EÚ. Informáciu priniesol portál europa.eu.

Plánom je zabezpečiť finančné prostriedky na podporu vývoja kybernetickej bezpečnosti a podporovať medzinárodné spolupráce. Vytvorené by mali byť aj nové opatrenia, ktoré by umožnili EÚ efektívnejšie reagovať na kybernetické hrozby.

Nemali by ste prehliadnuť:

Vývoj silnej kybernetickej bezpečnosti v EÚ závisí aj od súčinnosti členských štátov. Komisia preto podporuje členské štáty v rozvoji ich kybernetických kapacít a zároveň zabezpečuje, aby sa v rámci EÚ zvyšovala koordinácia a spolupráca. Súčasťou tejto spolupráce by mala byť aj výmena informácií a spoločné cvičenia.

Dôležité je najmä to, aby EÚ bola dostatočne odolná a schopná rýchlo a účinne reagovať na kybernetické hrozby. Europa.eu ďalej spomína, že Komisia predstavila Akadémiu zručnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti v rámci Európskeho roka zručností 2023. Akadémia má spojiť rôzne už existujúce iniciatívy zamerané na podporu zručností v oblasti kybernetickej bezpečnosti do online platformy. Tým sa zvýši ich viditeľnosť a zvýši sa počet kvalifikovaných odborníkov v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Náš tip
Máte problém s rýchlym vybíjaním vášho Samsungu? Môže za to táto aplikácia
19.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+